Pomiń zawartość →

SYLWESTER na Słowenii

ZAPISY: TUTAJ

Cena obejmuje:

przejazdy autokarem wg programu,

● nocleg w hostelu w Lesce,

● obiadokolację i śniadanie w hostelu w Lesce,

● koszty udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych Taizé, w tym noclegi zaproponowane przez organizatorów (u rodzin lub ew. w szkołach) i wyżywienie w Lublanie,

● opiekę dwóch pilotów-przewodników i księdza,

● ubezpieczenie KL (w tym pomoc na wypadek zachorowania na COVID-19), NNW i bagażu,

● obowiązkowe opłaty na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) i TFP (Turystyczny Fundusz Pomocowy).

Obligatoryjna** dopłata na realizację programu (płatne w gotówce na miejscu, rozliczane na bieżąco z pilotem wycieczki): ok. 50 euro – obejmuje:

● bilety wstępu: zamek w Bledzie, jaskinia Postojna,

● city tax (opłatę klimatyczną) za nocleg w Lesce.

** Ze zwiedzania zamku w Bledzie, a także z wycieczki do jaskini Postojnej, można zrezygnować, ale trzeba o tym poinformować organizatora przy dokonywaniu rezerwacji (w uwagach do rezerwacji).

Dla kogo przeznaczony jest ten wyjazd?

Grupa docelowa to osoby w wieku 18-35 lat. Osoby, które nie mieszczą się w tym przedziale

wiekowym, a są zainteresowane wyjazdem, prosimy o kontakt mailowy (krzysiek@e-yeti.pl)

lub telefoniczny (784600271).

Program:

Dzień 1.

Spotkamy się na zbiórce pod katedrą w Katowicach o 7:45. Przejedziemy autokarem przez Czechy i Austrię do Słowenii. Noc spędzimy w hostelu w Lesce.

Dzień 2.

Na początek atrakcji tego dnia znajdziemy się w Planicy – miejscu wręcz legendarnym dla każdego fana skoków narciarskich. Zobaczymy niesamowity kompleks skoczni narciarskich,
w tym ogromną skocznię mamucią, a także tę, na której Piotr Żyła zdobył w tym roku złoto mistrzostw świata. Z tego miejsca roztacza się przepiękna panorama Alp Julijskich. Potem przejedziemy do miejscowości Mojstrana, skąd zrobimy sobie zimowy spacer w Triglavskim Parku Narodowym. Dojdziemy do absolutnie wyjątkowego wodospadu Pericnik, który
w zimie częściowo zamarza pozostawiając na skale setki sopli lodu. Ten widok naprawdę robi wrażenie. Wrócimy do autokaru i pojedziemy do Bledu. Na początek wejdziemy na położony na wzgórzu nad miastem zamek biskupów z Brixen.

Roztacza się z niego cudowny widok nie tylko na centrum miasta, ale przede wszystkim na Jezioro Bled z jego charakterystyczną wyspą. Zwiedzimy też wnętrza samego zamku, m.in. pokrytą freskami barokową kaplicę. Następnie zejdziemy nad wodę i zrobimy sobie czas wolny. To świetny moment na romantyczny spacer wzdłuż brzegów jeziora, kupno pamiątek czy setki zdjęć na Insta 😉 W końcu pojedziemy do Lublany, miejsca tegorocznego

Europejskiego Spotkania Młodych Taizé. Zjemy kolację i weźmiemy udział w wieczornej modlitwie, po czym dotrzemy na miejsca noclegowe.

Dzień 3.

Po śniadaniu i porannej modlitwie będziemy uczestniczyć w spotkaniach w małych grupach,
a także z osobami zaangażowanymi w życie lokalnej wspólnoty. Dojedziemy na modlitwę południową w miejscu wspólnych spotkań. Po południu każdy będzie mógł

wziąć udział w wybranych spotkaniach tematycznych dotyczących wiary i życia wewnętrznego, zmian klimatycznych, zaangażowania w sprawy społeczne, kultury i sztuki.

Potem zjemy wspólną kolację, a po modlitwie wieczornej wrócimy na nocleg.

Dzień 4.

Pierwsza połowa dnia będzie wyglądała tak jak dnia poprzedniego. Po południu pojedziemy natomiast na wycieczkę* autokarem, który zawiezie nas pod Predjamski Grad. Zrobimy sobie zdjęcia na tle tego zupełnie wyjątkowego miejsca – pięknego zamku opartego na wysokiej skale. Stamtąd dotrzemy do jaskini Postojnej, słynącej z niesamowitej ilości przepięknych form krasowych. Do najciekawszej części jaskini wjeżdża się charakterystyczną podziemną kolejką. W środku zobaczymy nie tylko stalaktyty czy stalagmity, ale też pobudzające wyobraźnię najróżniejsze kształty formacji skalnych.

Poszukamy też odmieńca jaskiniowego – żyjącego tylko w podziemnych wodach płaza zwanego… ludzką rybką. Na kolację, wieczorną modlitwę i oczywiście nocleg wrócimy już do Lublany.

Dzień 5.

Piąty dzień naszego wyjazdu do modlitwy południowej włącznie będzie wyglądał tak jak dwa poprzednie. Potem weźmiemy natomiast udział w spotkaniu Polaków obecnych na wydarzeniu. Po nim odbędzie się kolacja i modlitwa wieczorna. Następnie rozpocznie się czuwanie modlitewne w intencji pokoju na świecie oraz „Festiwal Narodów”, na którym jako przyjezdni przedstawimy coś polskiego. Później rozpocznie się nocna impreza sylwestrowa
z jedzeniem i tańcami. Po wszystkim rozjedziemy się na miejsca noclegowe.

Dzień 6.

Po śniadaniu będziemy uczestniczyć w porannych celebracjach w goszczących wspólnotach,
a następnie zjemy obiad u rodzin. Potem wyjedziemy w drogę przez Austrię i Czechy do Polski.

Dzień 7.

W Katowicach będziemy około 1:00/2:00 w nocy.

Uwaga: Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Dokładny przebieg wieczoru i nocy sylwestrowej może się różnić zależnie od parafii zakwaterowania.

* Z wycieczki do jaskini Postojnej można zrezygnować, ale trzeba o tym poinformować organizatora przy dokonywaniu rezerwacji (w uwagach do rezerwacji lub mailowo). Wtedy po południu dnia 4. będzie można mieć czas wolny lub wziąć udział w wybranych spotkaniach tematycznych podobnie jak dnia poprzedniego.

Opublikowano w Już wkrótce

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KATOLICKA FUNDACJA MŁODZI DLA MŁODYCH
40-043 Katowice, ul. Jordana 39

ks. Bogdan Kania, moderator ds. Nowej Ewangelizacji
+48 519 546 184
fundacja@mlodzidlamlodych.pl

Numer konta bankowego:
Raiffeisen Polbank 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198

KRS 0000523967
NIP 9542750446
REGON 243671252