Pomiń zawartość →

ŚDM 2023

Na przełomie lipca i sierpnia 2023 roku w Lizbonie odbędą się 38. Światowe Dni Młodzieży. Wydarzenie to adresowane jest do osób młodych od 14 do 30 roku życia. Podzielone jest na dwa etapy: diecezjalny (z pobytem w parafiach różnych diecezji kraju goszczącego pielgrzymów) i centralny (w czasie którego wszyscy młodzi razem uczestniczą w spotkaniu z Papieżem).

Szczegółowe informacje nt. przygotowań do spotkania w Lizbonie znajdziesz na stronie Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Podało ono do wiadomości, że trwają przygotowania do rozpoczęcia rejestracji Polaków w wydarzeniu jako tzw. mega grupy, co ma obniżyć koszty pakietu pielgrzyma. Wiąże się to jednak z koniecznością jak najwcześniej zapisów. Zapytaj księży w parafiach o możliwość wyjazdu do Lizbony.

W Archidiecezji Katowickiej formowanie grup rozpoczęli:

  • ks. Piotr Andrzejak z Parafii NSPJ w Bykowinie: piotr.andrzejak@katowicka.pl
  • ks. Marek Bernacki z Parafii św. Antoniego w Rybniku: marek.bernacki@katowicka.pl
  • ks. Piotr Larysz z Parafii św. Jadwigi w Chorzowie: piotr.larysz@katowicka.pl
  • ks. Sebastian Kreczmański z Parafii św. Herberta w Wodzisławiu Śląskim: sebastian.kreczmanski@katowicka.pl wraz z ks. Adrianem Chojnickim z Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Chwałowicach
  • ks. Dawid Lubowiecki z Parafii św. Cyryla i Metodego w Knurowie: dawid.lubowiecki@katowicka.pl
  • ks. Andrzej Króliczek z Parafii Bożego Narodzenia w Halembie: andrzej.kroliczek@katowicka.pl wraz z ks. Krzysztofem Nowrotem, duszpasterzem akademickim w Katowicach
  • ks. Karol Płonka z Parafii NSPJ w Piaśnikach: karol.plonka@katowicka.pl
  • ks. Artur Więcek z Parafii św. Marii Magdaleny w Radlinie II: artur.wiecek@katowicka.pl

Jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem, napisz maila do jednego z wymienionych księży. Przypominamy – zapisy na ŚDM odbywają się wyłącznie za pośrednictwem parafii, które swoje listy uczestników rejestrują w systemie ŚDM przez diecezjalnego duszpasterza młodzieży.

KATOLICKA FUNDACJA MŁODZI DLA MŁODYCH
40-014 Katowice, Plac Ks. Emila Szramka 4

ks. Bogdan Kania, moderator ds. Nowej Ewangelizacji
+48 519 546 184
fundacja@mlodzidlamlodych.pl

Numer konta bankowego:
Raiffeisen Polbank 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198

KRS 0000523967
NIP 9542750446
REGON 243671252