14 kwietnia, w Niedzielę Palmową w Katowicach, w łączności z Papieżem Franciszkiem i młodymi całego świata zgromadzimy się na modlitwie i wspólnym świętowaniu XXXIV Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy wszystkich młodych do katedry Chrystusa Króla na godzinę 14:00 (przygotowanie do Liturgii już od 13.30), gdzie razem z arcybiskupem Wiktorem Skworcem weźmiemy udział w Mszy św. w naszej intencji.

Każdy kto przybędzie do katedry otrzyma książkę „Wołanie Boga”, w której o. Józef Gwóźdź przybliża życiorysy patronów ostatnich Światowych Dni Młodzieże w Panamie (link do książki: https://gotow.pl/glowna/102-wolanie-boga.html). św. Jan Paweł II, św. Jan Bosko, św. Róża z Limy, José Sánchez del Río, św. Juan Diego, św. Marcin de Porres, bł. Maria Romero Meneses i bł. Oskar Romero, to wspaniałe wzory do naśladowania. Poznanie ich życiowych zmagań i wyborów może pomóc nam przeżywać swoją wiarę z radością i entuzjazmem. Każdy uczestnik liturgii otrzyma także specjalny numer „Gościa Niedzielnego”. Głodny do domu nikt nie wróci, gdyż po wspólnej modlitwie odbędzie się poczęstunek.

Po Eucharystii zapraszamy na aulę Wydziału Teologicznego UŚ, gdzie będzie miało miejsce spotkanie: „Dotknij Panamy”. Uczestnicy ostatnich Światowych Dni Młodzieży, którzy odbyli długą podróż by spotkać się z papieżem, będą dzielili się z nami swoimi przeżyciami. Będzie to okazja by posłuchać ich świadectw i poznać lepiej egzotyczną Panamę.

Zapraszamy wszystkich młodych archidiecezji katowickiej, a szczególnie tych, którzy w tym roku przyjmują sakrament bierzmowania oraz wszystkich zaangażowanych w dzieło Światowych Dni Młodzieży!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku tutaj→

Plakat na Niedzielę Palmową 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *