Ruszyły już zapisy do udziału w Nocnej Pielgrzymce, która z 28 na 29 kwietnia już po raz piętnasty pokona 60-kilometrowy odcinek z Piekarach Śląskich do Częstochowy. Wytrwali pielgrzymi swój trud oraz modlitwy ofiarują w intencji prześladowanych chrześcijan w Chinach.

Wszystko zaczęło się w 2008 roku, kiedy to grupa pięciu kumpli wpadła na pomysł przejścia tak karkołomnego dystansu w… jedną noc. Mogłoby się wydawać, że taki rodzaj pielgrzymki do Częstochowy będzie tylko jednorazowym wybrykiem, jednak chęć podjęcia skrajnego wysiłku okazała się silniejsza. Pielgrzymki zaczęły się powtarzać – z początku nawet kilkakrotnie w roku – i trwają aż do dzisiaj, kiedy to przygotowania ruszają po raz piętnasty.

Szczególną motywacją do podjęcia tak ekstremalnej wędrówki są osobiste intencje i modlitwy, zanoszone spod wizerunku Królowej Śląska aż do stóp Matki Boskiej Częstochowskiej. Oprócz tego, od wielu lat celem ogólnym Nocnej Pielgrzymki jest modlitwa w intencji prześladowanych na całym świecie chrześcijan. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że czas męczenników minął bezpowrotnie dwa tysiące lat temu – jednak, jak informuje fundacja Open Doors, w chwili obecnej w samych Chinach prześladowanie ze względu na wiarę cierpi prawie 100 milionów wyznawców Chrystusa, i to właśnie w tej intencji będziemy się modlić w drodze na Jasną Górę.

Plan pielgrzymki:
28 kwietnia 2018
18:00-19:15 – Potwierdzanie zgłoszeń
19:30 – Msza święta w Bazylice Piekarskiej
20:30 – Wymarsz pielgrzymów
29 kwietnia 2018
12:45 – Planowane dotarcie do Doliny Miłosierdzia pod Jasną Górą
14:00 – Msza święta w Kaplicy Cudownego Obrazu

Szczegółowe informacje będą na bieżąco publikowane za pośrednictwem Facebooka: Nocna Pielgrzymka.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie nocnelaski.pl.

Kontakt z organizatorami:
Stanisław Dacy, tel. 505 772 738
Michał Piec, tel. 535 583 500
nocnelaski@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *