Matura i moja przyszłość – Rekolekcje dla maturzystów Archidiecezji Katowickiej w roku szkolnym 2014/2015

Termin rekolekcji: 24.10 – 26.10.2014 r. oraz 14.11 – 16.11.2014 r.

Miejsce rekolekcji: domy rekolekcyjne w Brennej i Kokoszycach

Czas trwania rekolekcji: 3 dni
Koszt rekolekcji: 150 zł.

Termin i miejsce rekolekcje: 

Po konsultacjach z katechetami maturzystów ustaliśmy, że najlepszym terminem rekolekcji jest jesień, kiedy młodzież nie jest jeszcze obciążona bezpośrednim przygotowaniem do matury. Rekolekcje odbędą się w domach rekolekcyjnych archidiecezji katowickiej w Brennej i Kokoszycach. Czas trwania i forma rekolekcji:
Rekolekcje odbywać się będą od piątku wieczora do niedzieli popołudnia.
 Grupy rekolekcyjne organizować będą katecheci klas maturalnych, którzy powinni podczas rekolekcji podjąć opiekę nad uczniami. W razie potrzeby zadaniem katechety będzie zorganizowanie odpowiedniej liczby dodatkowych opiekunów. Rekolekcje będą miały formę warsztatową.

Prowadzący i uczestnicy:
Rekolekcje prowadzić będą w poszczególnych domach księża naszej archidiecezji, wspierani przez grupy ewangelizacyjne. 

Uczestnicy zostaną zorganizowani w szkołach przez katechetów, którzy zadecydują kogo na rekolekcje zabrać. Wszyscy uczestnicy będą musieli podpisać regulamin uczestnictwa.

Opłata rekolekcyjna:
Koszt rekolekcji będzie wynosił 150 zł od osoby. Cena obejmuje noclegi, wyżywienie oraz inne koszty rekolekcyjne. Zachowujemy zwyczaj, że proboszcz z budżetu parafii zamieszkania maturzysty refunduje część kosztów rekolekcyjnych w następujących proporcjach: maturzysta płaci 70 zł. (plus koszty transportu organizowanego przez katechetę), zaś parafia 80 zł. Katecheta sporządza listę chętnych maturzystów z danej szkoły, z uwzględnieniem informacji o przynależności parafialnej uczniów. Przesyła listę uczestników rekolekcji do Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej do 11 października 2014 na adres: marcin.wierzbicki@archidiecezja.katowice.pl Duszpasterz młodzieży informuje księdza proboszcza o liczbie maturzystów zgłoszonych do udziału w rekolekcjach oraz o kwestii finansowania wyjazdu. Katecheta zbiera od uczniów część kosztów rekolekcyjnych (w wysokości 70 zł) i wpłaca w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej do 23 października w przypadku pierwszego turnusu oraz do 13 listopada w przypadku drugiego turnusu. Proboszczowie przekazują część kosztów rekolekcyjnych refundowaną przez parafię księżom wicedziekanom. Wicedziekani wpłacają zebrane opłaty w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej w następujących terminach – do 23 października w przypadku pierwszego turnusu oraz do 13 listopada w przypadku drugiego turnusu.

Zgłoszenia
Formularz zgłoszeniowy:

Program rekolekcji:

Piątek
17.00 – Przyjazd i zakwaterowanie
18.00 – Kolacja
18.30 – Konferencja wstępna
19.00 – Spotkanie integracyjne
20.30 – Konferencja o spowiedzi, rachunek sumienia i okazja do spowiedzi świętej. Wystawienie Najświętszego Sakramentu. W czasie spowiedzi diakonia prowadzi modlitwę, śpiew
22.30 – Zakończenie adoracji

Sobota
8.00 – Modlitwa z konferencją
8.30 – Śniadanie
9.30 – Zajęcia warsztatowe: „Poznaj samego siebie”
10.15 – „Życiowe pasje”: spotkanie z interesującymi ludźmi, cz. 1
11.30 – Eucharystia
12.30 – Obiad
13.15 – Rozmowy indywidualne, spacer
15.30 – Podwieczorek
15.45 – „Życiowe pasje”: spotkanie z interesującymi ludźmi, cz. 2
18.00 – Kolacja
19.00 – Świadectwo
19.30 – Droga Krzyżowa
20.30 – Wspólna zabawa/Film

Niedziela
8.00 – Modlitwa z konferencją
8.30 – Śniadanie
9.15 – Spotkania w małych grupach – mój Kościół – moje miejsce w nim
11.00 – Eucharystia
12.30 – Obiad
14.00 – Zakończenie rekolekcji – rozesłanie

UWAGI:
1. Program w poszczególnych punktach może ulec zmianie ze względu na gości, którzy jeszcze nie potwierdzili godziny spotkań.
2. W ramach turnusu październikowego w domu rekolekcyjnym w Kokoszycach rekolekcje zostaną przeprowadzone wg programu ewangelizacyjnego „Kurs Nowe Życie”.

Plakat promujący wydarzenie:
Rekolekcje dla maturzystów - Młodzi Dla Młodych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *