Przyjdź Duchu Święty! – Czy pragnę…?

Zesłanie Ducha Świętego to wielka uroczystość w Kościele katolickim. Ducha Świętego otrzymujemy już w czasie Chrztu. Sakramentem Bierzmowania potwierdzamy, że chcemy Jego działania w naszym życiu.

Jednak czy naprawdę chcemy? Czy może czasami nie wolimy być sami dla siebie? Bo przecież JA wiem lepiej – nie będę prosić o pomoc jakiegoś Ducha, którego nawet nie widzę. Chcemy polegać tylko na sobie, odpowiadać za wszystko sami, bo w końcu jak zrobię sam to będzie tak jak tego chcę. Nie lubimy być zależni od drugiego człowieka, a co dopiero kierowani Duchem Świętym.

Bardzo często zapominamy o tym, że to właśnie moc Ducha uzdatnia nas do tego wszystkiego co potrafimy zrobić. Daje nam moc czynienia tego, czego Jezus od nas pragnie. Przede wszystkim pozwala nam na kontynuowanie dzieła, które zapoczątkował Jezus – głoszenia Dobrej Nowiny. Darów Ducha jest niezliczona ilość…

A dzięki otwarciu się na to wszystko czym On chce nas obdarzać my również możemy stać się darem! Możemy być darem dla drugiego człowieka nawet nie do końca zdając sobie z tego sprawę. I to wcale nie muszą być wielkie czyny. Czasem wystarczy obecność, świadectwo, pomoc…

I o to właściwie w tym wszystkim chodzi. Mamy być dla drugiego. Tego wszystkiego nie dostajemy dla poprawienia nastroju, lepszego samopoczucia czy żeby zaimponować innym. Mamy TO COŚ, aby pomagać innym odnaleźć drogę do Boga. Ogrom łask, które na nas wylewa uzdalnia nas do prawdziwej miłości, ale też pozwala nam doświadczyć miłości Bożej.

Więc w zasadzie dlaczego mamy z tego nie skorzystać? Dlaczego odrzucić to bogactwo, które mamy całkowicie za darmo? Tym wszystkim możemy się posiłkować, bo nigdy się nie wyczerpuje. Wystarczy nasze zaufanie i trochę dobrych chęci.
Poddajmy się Jego działaniu. Bądźmy dobrymi narzędziami w Jego rękach. Nie bójmy się wołać i prosić o Jego obecność w naszym życiu. Bo On i tak w nim jest. Tylko nie wpycha się nieproszony. Daje Ci pełną wolność, bo chce żeby to była Twoja decyzja, żebyś sam powiedział: PRZYJDŹ, JA PRAGNĘ! Byś mógł rozpocząć swoją osobistą przygodę z Nim.

Zuzanna Pawliczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *