Czy pokój na świecie jest jeszcze możliwy? Czy Jan Paweł II miał wpływ na rozwiązywanie światowych konfliktów i odzyskanie pełnej niepodległości w Polsce? Jaki był cel tylu pielgrzymek Papieża Polaka? Czy możemy tworzyć społeczeństwo, które będzie dbało o pokój we własnej ojczyźnie przy jednoczesnej trosce o inne narody? – do szukania odpowiedzi na te i wiele innych pytań zachęcają młodych ludzi, organizatorzy tegorocznej edycji Konkursu Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – Pielgrzym pokoju”.

Konkurs Papieski, przeznaczony dla uczniów wszystkich typów szkół ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych) organizowany jest przez Fundację „Instytut Tertio Millennio” już po raz czternasty. Główną nagrodą dla zwycięzców każdego z dziewięciu regionów Polski jest wyjazd do pięknego, pełnego historii Rzymu. W tym roku nagrodę specjalną ufundowała także Małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Agata Kornhauser-Duda.

Pierwszy etap konkursu trwa do 11 marca 2018 r. Aby wziąć w nim udział wystarczy zarejestrować się jako uczestnik na stronie: konkurspapieski.pl oraz rozwiązać krótki test online. Wszelkie informacje o konkursie oraz jego regulamin dostępne są na stronie internetowej: konkurspapieski.pl.

Pamiętaj! Jan Paweł mówił: Jeszcze dziś pokój jest możliwy. A jeśli jest możliwy, pokój jest również obowiązkiem! [Orędzie na Światowy Dzień Pokoju, 1 stycznia 2004].

Pielgrzym pokoju - Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *