Zapraszamy na IX Archidiecezjalną Pielgrzymkę Młodych na Jasną Górę! Tak jak w poprzednich latach pielgrzymka odbędzie się w 4 ostatnie dni sierpnia, czyli 28 – 31. 08. 2015 r. W tym roku będziemy pielgrzymować pod hasłem „W drodze na Światowe Dni Młodzieży – dotknij miłosierdzia”. Będzie to kolejny etap naszych duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Gwarantujemy niesamowity czas, wiele niezapomnianych rozmów i spotkań. Jeżeli szukasz nowego doświadczenia, spotkania młodych ludzi idących za Chrystusem, pragniesz siły do przeżywania swojej wiary, masz wiele pytań to pielgrzymka jest miejscem dla Ciebie!

Trasa: Jak co roku będziemy szli Szlakiem Orlich Gniazd na Jurze krakowsko-częstochowskiej. Wyruszymy z Katowic wczesnym rankiem 28.08 pociągiem do Zawiercia. Stamtąd udamy się przez malowniczą Górę Zborów na nocleg do Bobolic. Tam też, w ruinach zamku, będziemy celebrować naszą pierwszą Mszę Św. Kolejnego dnia odwiedzimy Złoty Potok, a na nocleg zatrzymamy się w szkole w Zrębicach. Trzeciego dnia przejdziemy przez Olsztyn i w godzinach popołudniowych dotrzemy na Jasną Górę. O godzinie 19.30 Mszy świętej na Jasnej Górze będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Biskup Marek Szkudło. W Częstochowie zatrzymamy się w domu pielgrzyma prowadzonym przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia. Ostatniego dnia przeżyjemy wspólnie Eucharystię przed obrazem Czarnej Madonny oraz odprawimy drogę krzyżową na wałach klasztoru. Powrót do Katowic 31.08 ok. godziny 18.00.

Co zabrać: Każdego dnia rano będzie czekało na nas auto zabierające nasz główny bagaż, który zostanie zawieziony na miejsce następnego noclegu. Na drogę trzeba wziąć tylko to, co będzie nam potrzebne w ciągu dnia, czyli głównie jedzenie, picie i ubrania. Należy być przygotowanym na deszcz (choć zakładamy i modlimy się o jego brak) posiadając jakąś kurtkę lub najlepiej pelerynę przeciwdeszczową. Ważne też, aby mieć przy sobie plastry na odciski.

Koszt: 60 zł. Jest to cena noclegów, świeżego chleba w 2 dzień pielgrzymki, ubezpieczenia, zabezpieczenia medycznego.

Wpłata na konto Katolickiej Fundacji Młodzi dla Młodych:
Numer konta bankowego: 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198 Raiffeisen Polbank
Tytuł wpłaty: Imię, nazwisko, darowizna pielgrzymka

Osoby niepełnoletnie proszone są o dostarczenie pisemnej zgody rodziców.

Zaproś znajomych do wydarzenia na Facebook’u – IX Pielgrzymka Młodych Archidiecezji Katowickiej na Jasną Górę!

Zapisy na pielgrzymkę zostały zakończone!

Dodatkowe pytania, prosimy kierować do kierownika pielgrzymki – Tomasza Kandzi: 608 734 177.

Archidiecezjalna Pielgrzymka Młodych na Jasną Górę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *