Pomiń zawartość →

Taizé w Polsce


Wspaniałe chwile przeżyliśmy podczas pobytu brata Macieja z Taizé w Katowicach!

Po serdecznym przywitaniu na dworcu PKP, ruszyliśmy w kierunku Zespół Katolickich Szkół Ogólnokształcących im. bł. ks. Emila Szramka, gdzie młodzi uczniowie mieli okazję poznać ducha ekumenicznej wspólnoty braci założonej przez brata Rogera.

Następnie wyruszyliśmy na spotkanie z arcybiskupem Adrianem, który przyjął nas w duchu otwartości i braterskiej wspólnoty. Pobyt w katedrze był niezwykłym doświadczeniem, nie tylko estetycznym. Mieliśmy także okazję wspiąć się na taras widokowy na dachu świątyni i podziwiać piękno Katowic z góry.

Przechadzka po malowniczej dzielnicy Nikiszowiec, z jej charakterystyczną zabudową familoków, była prawdziwą podróżą w czasie. To miejsce emanuje historią i tradycją Górnego Śląska.

Wieczór upłynął nam na wspólnej Eucharystii, nieszporach z klerykami oraz kolacji w rodzinnej atmosferze. Niezapomniane chwile spędziliśmy także podczas modlitwy z młodzieżą w seminaryjnej kaplicy, gdzie odbyła się modlitwa kanonami Taize.

W seminaryjnej auli mieliśmy możliwość uczestniczenia w spotkaniu, podczas którego młodzi ludzie dzielili się swoimi świadectwami z Europejskiego Spotkania Młodych. To był również czas inspirujących rozmów.

Pobyt brata Macieja z Taize w Katowicach był nie tylko okazją do głębszego zrozumienia ekumenicznej wspólnoty braci, ale także do budowania więzi i wzajemnego wspierania się w drodze wiary. Dzięki temu doświadczeniu nasza wspólnota wzbogaciła się o nowe perspektywy i inspiracje.

W czwartek przedstawiciele naszej Archidiecezji wraz z bratem Maciejem ruszyli do Opola, gdzie spędzili dzień poznając młodych z Diecezji Opolskiej w murach szkoły katolickiej, wspólnocie studentów oraz w Duszpasterstwie Młodzieży „Ławka” . Dziękujemy za serdeczne przyjęcia i udział w młodzieńczej radości lokalnego Kościoła.

Opublikowano w Działo się

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KATOLICKA FUNDACJA MŁODZI DLA MŁODYCH
40-043 Katowice, ul. Jordana 39

ks. Bogdan Kania, moderator ds. Nowej Ewangelizacji
+48 519 546 184
fundacja@mlodzidlamlodych.pl

Numer konta bankowego:
Raiffeisen Polbank 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198

KRS 0000523967
NIP 9542750446
REGON 243671252