Pomiń zawartość →

U świętego Józefa

Kalisz to najstarsze miasto w Polsce… jednak odbywające się tam – XX jubileuszowe Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży – dodało mu nieco młodego ducha! W dniach od 19 do 21 października młodzież z całej Polski wraz ze swoimi duszpasterzami – modliła się, rozmawiała, słuchała, bawiła się, dzieliła się doświadczeniem i budowała relacje. Wszystko wokół tematu: Parafia drugim domem.

Nie zabrakło tam delegacji naszej archidiecezji. W gronie delegatów prócz ks. Łukasza – archidiecezjalnego duszpasterza młodzieży znaleźli się także – ks. Marek – diecezjalny koordynator ŚDM oraz Tomek – młody parafianin rybnickiej bazyliki.

Pierwszego dnia pamięcią wróciliśmy do Lizbony. Wspominając wydarzenie Światowych Dni Młodzieży dzieliliśmy się swoimi przeżyciami i doświadczeniami z tamtego czasu. Nie trzeba chyba mówić, że był to powrót radosny i rozgrzewający nie tylko atmosferę, ale i serca!

Drugi dzień rozpoczął się jutrznią, zaś po śniadaniu wzięliśmy udział w panelu dotyczącym salezjańskiej propozycji oratoriów – jako młodzieżowych miejsc spotkań. Po obiedzie zwiedzaliśmy Kalisz. Był czas na koronkę przed jednym z najważniejszych obrazów Jezu ufam Tobie! oraz Eucharystię w sanktuarium św. Józefa. Kolacja w Dom Spocie – kaliskim miejscu spotkań młodych, była okazją do rozmów, wymiany myśli i konsumpcji smakołyków. Wieczorem w katedrze, nieopodal rynku – modliliśmy się przed Najświętszym Sakramentem. Wsłuchani niczym Zacheusz w słowa Jezusa, chcieliśmy zaprosić Go do naszego domu. Do naszej parafii i wspólnot, z których przybyliśmy! Noc nastała, kiedy jeszcze sił do tańców było sporo…

Ostatni trzeci dzień to czas warsztatów. Organizatorzy przygotowali sześć propozycji, z których każdy mógł znaleźć coś dla siebie: taniec, misje, wolontariat, rowerowe wyprawy, social media oraz umiejętności rachunkowe. Po Eucharystii i obiedzie – trudno było się rozstać. Już wypatrujemy przyszłorocznego Forum, które odbędzie się w Zembrzycach!

Opublikowano w Działo się

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KATOLICKA FUNDACJA MŁODZI DLA MŁODYCH
40-043 Katowice, ul. Jordana 39

ks. Bogdan Kania, moderator ds. Nowej Ewangelizacji
+48 519 546 184
fundacja@mlodzidlamlodych.pl

Numer konta bankowego:
Raiffeisen Polbank 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198

KRS 0000523967
NIP 9542750446
REGON 243671252