Pomiń zawartość →

Młodzież to stróże poranka!

Od modlitwy w kościele kalwaryjskim swoje spotkanie na początek roku formacji rozpoczęła w sobotę młodzież naszej Archidiecezji. Tam przyzywali Ducha Świętego, by wypełnił ich serca, wszystkie puste przestrzenie, by zstąpił i pozostał…

Następnie ks. Marek Bernacki – koordynator ŚDM w diecezji – podsumował czas wyjazdu do Lizbony. Do wspominania i dzielenia się bogactwem tego czasu zaprosił młodych ludzi. Był to niezwykle radosny czas.

Nim udaliśmy się do Muzeum Sanktuaryjnego, pani Urszula częstowała nas smakołykami. Nikt nie mógł przejść, wobec tego obojętnie. Nasyceni burgerkami, sajgonkami, tartami i drobnymi przekąskami – wsłuchiwaliśmy się w historię tego ważnego dla całej Archidiecezji Katowickiej miejsca.

Po pamiątkowych zdjęciach była czas na spowiedź oraz indywidualną modlitwę.

Na początku Eucharystii, której przewodniczył ks. Roman Buchta – dyrektor Wydziału Katechetycznego, w słowach przywitania kustosz miejsca – ks. Mirosław Godziek – nazwał młodzież „Stróżami poranka Kościoła”. W Izraelu za czasów biblijnych taki strażnik był umieszczany na murach miasta. Jego zadaniem było przestrzeganie przed zagrożeniem i alarmowanie uśpionych mieszkańców. W taki sposób Bóg wyjaśniał zadanie proroka: „wyznaczyłem cię na stróża domu Izraela” (Ez 33,3).

W homilii ks. Łukasz Wieczorek zachęcał do działania. Do porzucenia bezczynności, by nie być jak robotnicy, którzy potrafili cały dzień biernie stać i nic nie robić. Odpowiedzią na zachętę było zawierzenie młodzieży Archidiecezji Katowickiej. Dokonał tego na zakończenie Eucharystii – Rafał – jeden z uczestników spotkania. Maryjo! Ciebie młodzieńczym sercem błagamy, weź pod opiekę nas młodych tu; Lepszej od Ciebie Matki nie mamy co by w błękity wiodła nas cnót! – zakończył.

Na pamiątkę spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali dziesiątkę różańca z wizerunkiem sanktuarium oraz Matki Bożej.

Dziękujemy za waszą obecność i do zobaczenia na szlakach codzienności!

Więcej zdjęć na naszym Facebook’u i Instagramie!

Opublikowano w Działo się

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KATOLICKA FUNDACJA MŁODZI DLA MŁODYCH
40-043 Katowice, ul. Jordana 39

ks. Bogdan Kania, moderator ds. Nowej Ewangelizacji
+48 519 546 184
fundacja@mlodzidlamlodych.pl

Numer konta bankowego:
Raiffeisen Polbank 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198

KRS 0000523967
NIP 9542750446
REGON 243671252