Pomiń zawartość →

Nie opuszczajcie szkoły…Jezusa!

Świadectwo, doświadczenie i rozum – o tych trzech powodach wiary mówili wczoraj (17 marca) na Jasnej Górze – twórcy kanału You Toube – Święty Monitor – ks. Wojciech Iwanecki oraz ks. Piotr Piekło. Podczas konferencji dla zgromadzonych tam maturzystów z Archidiecezji Katowickiej – zachęcali, by samemu umeblować swoją głowę, by nie dać się porwać algorytmowi tego świata. „Żyjemy bowiem w czasach bałaganu i każda informacja ma swojego profesora” – mówili. Przekonywali również, że każdy z nas ma swoją drogę doświadczenia Bożej obecności – jedni drogę na wzór św. Piotra, inni drogę św. Pawła. Na koniec zebranym zostawili dobrą radę: Nasza wiara i wiedza na jej temat muszą dorastać razem z nami.

To przesłanie kontynuował w swoich rozważaniach podczas Eucharystii – ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc – który przewodniczył liturgii w kaplicy Cudownego Obrazu. Zachęcał by maturzyści opuszczając mury swojej szkoły – nie opuścili nigdy szkoły Jezusa. W życiu zdajemy wiele egzaminów, każdego dnia zdajemy egzamin z życia, z człowieczeństwa.

Odnosząc się do dzisiejszej Ewangelii – Arcybiskup zachęcał by stawiać pytania. „Nawet uczeni stawiają pytania. Bo, gdyby tego nie robili, nie byłoby nowych odkryć. Nie byłoby postępu, nauki i wiedzy. Dlatego nawet kiedy stoicie, przed egzaminem maturalnym i macie za sobą lata w szkole to warto mieć odwagę do formułowania pytań i ich zadawania”

Była to pierwsza pielgrzymka maturzystów z naszej Archidiecezji w takiej formie.

Opublikowano w Działo się

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KATOLICKA FUNDACJA MŁODZI DLA MŁODYCH
40-043 Katowice, ul. Jordana 39

ks. Bogdan Kania, moderator ds. Nowej Ewangelizacji
+48 519 546 184
fundacja@mlodzidlamlodych.pl

Numer konta bankowego:
Raiffeisen Polbank 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198

KRS 0000523967
NIP 9542750446
REGON 243671252