Jak Cię widzą, tak Cię piszą – cóż, wygląda na to, że nawet Jezus nie uniknął takiego obrotu sprawy… Historie czterech Ewangelistów znane są nam aż nadto. Od dzieciństwa uczymy się: Mateusz, Marek, Łukasz, Jan. A gdyby tak móc przeczytać Ewangelię według św. Elżbiety? Ewangelię według św. Maryi? Ewangelię według… Kobiet? Cóż, przeczytać nie możemy… Jesteśmy w stanie zrobić o wiele więcej: ,,Ewangelia według… Kobiet” pozwoli nam zobaczyć, usłyszeć, by ostatecznie z zaskoczeniem odnaleźć się w historiach przedstawianych na scenie przez biblijne kobiety i odczytać sens ewangelicznych prawd na nowo.

Zapraszamy na niezwykle poruszającą opowieść, pełną kobiecej wrażliwości i temperamentu, która porwie Was do walca na znacznie dłużej niż 2,5 godziny.

W spektaklu u boku Teatru Franciszka wystąpią zaproszone do współpracy wokalistki i muzycy pochodzący z różnych stron Polski.

Premiera musicalu odbyła się 22 października 2016 r. w Katowicach, w ramach obchodów XVI Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”. Spektakl spotkał się z entuzjastycznym odbiorem publiczności i był wystawiany w Katowicach jeszcze kilkukrotnie.

„[…] to widowisko chwilami dowcipnie i lekkie, ale kiedy trzeba – dostojne i przejmujące. Dzięki kreatywności i nowym kontekstom biblijnym aktorzy „ubrali” znane treści w oryginalny kostium. Uwspółcześnione sceny biblijne nie zniekształcają jednak prawdy Ewangelii. Ich nowa odsłona przypomina widzowi, że Jezus także i dziś może wkroczyć w jego życie”. (ks. Rafał Skitek, Gość Niedzielny

Scenariusz i reżyseria: Mariusz Kozubek
Muzyka, kierownictwo muzyczne: Piotr Solorz
Współpraca aranżacyjna: Karol Makowski
Choreografia: Natalia Wysypoł
Scenografia: Agnieszka Jasińska
Kostiumy: Agnieszka Jasińska, Anna Jasińska

Czas trwania 140 min. z antraktem

Bilety w cenie: 30 zł, 25 zł, 15 zł
do nabycia na ticketportal.pl

Karta dużej rodziny 20% zniżki
Bilety grupowe od 10 osób 15 zł (w strefie 25 zł)

Ewangelia według Kobiet - musical

Ewangelia według Kobiet – musical

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *