W niedzielę 26 lipca ruszył system rejestracji osób zainteresowanych udziałem w Światowych Dniach Młodzieży. Jako pierwszy zarejestrował się papież Franciszek. Teraz czas na młodych z Archidiecezji Katowickiej.

Komitet Organizacyjny ŚDM we współpracy z Papieską Radą ds. Świeckich przygotowali system rejestracyjny, który można znaleźć na stronie www.krakow2016.com. Jednak my, jako młodzież chętna na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, nie powinniśmy rejestrować się indywidualnie.

Rejestracja na ŚDM Kraków 2016 dla pielgrzymów z Polski przebiega za pośrednictwem Diecezjalnych Centrów ŚDM i odbywa się grupami. Rejestracja indywidualna dotyczy tylko biskupów, wolontariuszy, uczestników Festiwalu Młodych i dziennikarzy i nie wymaga pośrednictwa Diecezjalnego Centrum.

Co zrobić żeby móc uczestniczyć w Światowych Dniach w Krakowie 2016?

Należy w swoim środowisku znaleźć osoby, które razem stworzą grupę. Może to być np. grupa parafialnego centrum ŚDM przy parafii św. Jadwigi w Chorzowie, grupa uczniów I LO w Jastrzębiu, grupa parafii św. Anny w Katowicach, grupa KSM Czułów, grupa oazowa z bazyliki w Piekarach, czy jakakolwiek inna. Grupa może liczyć maksymalnie 150 osób. Ważne jest, że każda grupa musi posiadać ten sam tryb uczestnictwa w ŚDM, tj. takie same daty przyjazdu i wyjazdu, wybór tego samego Pakietu Pielgrzyma. Wśród uczestników grupy, należy wyznaczyć osobę odpowiedzialną za całą grupę, czyli opiekuna grupy (kapłana lub osobę świecką) oraz jego zastępcę, którzy zgłoszą się do naszego Diecezjalnego Centrum ŚDM pisząc na adres e-mail: kontaktmlodzi@gmail.com. Należy podać imiona i nazwiska oraz adresy e-mail opiekuna grupy i jego zastępcy oraz szacunkową ilość osób w grupie (może się rozrastać). Następnie, opiekunowi grupy zostanie przydzielony kod (numer) rejestracyjny grupy, który posłuży do kontaktu z Komitetem Organizacyjnym ŚDM w Krakowie oraz do finalizacji rejestracji w przypadku tytułu przelewu i płatności oraz konto dostępu do obszaru rejestracji, która będzie wymagać bardziej szczegółowych danych (dot. pakietu, kapłanów, osób niepełnosprawnych, niepełnoletnich itp.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *