Bracia i Siostry! Drodzy Diecezjanie!

XXXI Światowe Dni Młodzieży – Kraków 2016 były dla nas wielkim darem Pana Boga. Dużo dobra dokonało się także w naszej archidiecezji, gdy gościliśmy pielgrzymów w naszych domach i parafiach. W minionym roku szkolnym wielu młodych przyjęło także dar Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania. Te wyjątkowe spotkania z Bogiem i między sobą pozwoliły nam przeżywać piękno powszechnego braterstwa w Chrystusie, umocnić wiarę i jeszcze bardziej doświadczyć Bożej mocy i łaski.

W związku z tym zapraszam wszystkich diecezjan na dziękczynienie za te wydarzenia. Zaproszenie kieruję szczególnie do wszystkich zaangażowanych w dzieło Światowych Dni Młodzieży: do rodzin przyjmujących pielgrzymów, wolontariuszy oraz uczestników spotkań diecezjalnych i wydarzeń centralnych w Krakowie. Zapraszam także młodych, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania oraz ich świadków. Proszę, aby młodym towarzyszyli duszpasterze. Spotkajmy się w przededniu Święta św. Stanisława Kostki, w sobotę 17 września 2016 r. o godz. 9:45 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. O godz. 10:00 będziemy sprawować Eucharystię. Po Mszy św. spotkamy się z ambasadorem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 – Jaśkiem Melą – najmłodszym w historii niepełnosprawnym zdobywcą biegunów. W krypcie katedry podziękujemy wolontariuszom ŚDM za współpracę, a w tym samym czasie przed Wydziałem Teologicznym UŚ odbędzie się spotkanie integracyjne dla tych, którzy przyjęli sakrament bierzmowania oraz wspólna zabawa.

Z radością Was oczekuję i powierzam wstawiennictwu św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i młodzieży. Na drogę do katedry, a także wszystkim uczestnikom dzisiejszej Eucharystii błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Katowice, 8 września 2016 r.
† Wiktor Skworc
Arcybiskup Metropolita Katowicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *