Przed nami XVII Dzień Papieski – czas upamiętnienia dorobku wielkiego Papieża-Polaka, świętego Jana Pawła II. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”, które nawołuje nas do wykorzystania jej przy kroczeniu na drodze chrześcijańskiego rozwoju.

Dzień Papieski organizuje rokrocznie Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”- organizacja powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. W ciągu siedemnastu lat swojej działalności Fundacja objęła opieką kilka tysięcy młodych ludzi z całej Polski zgodnie z wezwaniem Ojca Świętego do „nowej wyobraźni miłosierdzia”. 2000 stypendystów niemalże z każdego zakątka Polski tworzy niezwykły pomnik, budowany przez Polaków wdzięcznych św. Janowi Pawłowi II.

Stypendyści Fundacji, zrzeszeni we wspólnocie katowickiej, organizują szereg przedsięwzięć, poprzez które chcą rozpropagować idee przyświecające Fundacji oraz pragną poprosić o finansowe wsparcie funduszu, będącego źródłem wsparcia dla zdolnej, niezamożnej młodzieży. Oto kalendarium wydarzeń:

 • 7. października godz. 10-14 w Katowicach (Rynek) – miasteczko rodzinne z atrakcjami dla dzieci oraz rodziców, w programie tańce oraz występ iluzjonisty Tomasza Kabisa.
 • 7. października godz. 16:00 w Siemianowicach Śląskich (Park Tradycji) – koncert inaugurujący obchody Dnia Papieskiego na Śląsku, wystąpią uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2 im. św. Jana Pawła II w Siemianowicach Śląskich w swoim autorskim spektaklu oraz zespół ludowy Mała Jetelinka z Jaworzynki.
 • 12. i 13. października godz. 18:00 w Katowicach (Pałac Młodzieży) – prapremiera i premiera musicalu Dawid, którego jesteśmy partnerem. Bilety do nabycia pod adresem: https://www.ticketportal.pl/Event/Musical_DAWID.
 • 15. października godz. 10-14 w Katowicach (os. Tysiąclecia, parafia Matki Boskiej Piekarskiej) – miasteczko rodzinne z atrakcjami dla dzieci i rodziców oraz „Zawody rodzinne”.
 • 15. października godz. 17:00 w Rybniku – Koncert papieski, program przygotowany przez zespół Domu Kultury Chwałowice.
 • 15. października godz. 19:00 w Zabrzu (kościół św. Anny) – Koncert papieski, na którym zagrają zespół Testimonium oraz uzdolnieni muzycznie stypendyści Fundacji.

Ważnym punktem każdego Dnia Papieskiego jest publiczna zbiórka pieniędzy, odbywająca się 8. października na ulicach wszystkich polskich miast. Środki pozyskane w ten sposób  służą ufundowaniu stypendiów dla młodzieży z niezamożnych rodzin, wykazujących się bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz żyjących zgodnie z chrześcijańskimi wartościami, głoszonymi przez św. Jana Pawła II.

Jeżeli chcesz pomóc w zbiórce możesz to zrobić w następujący sposób:

 • Będąc wolontariuszem w zbiórce publicznej- dzięki Twojemu zaangażowaniu w to dzieło możemy zebrać więcej pieniędzy dla zdolnej, niezamożnej młodzieży, która w swoim życiu postępuje zgodnie z nauką św. Jana Pawła II. Link do zgłoszenia jako wolontariusz przy zbiórce publicznej: https://goo.gl/forms/Kc99IusEwu3SuQDq1. Dziękujemy za Twoje dobre serce i chęć niesienia pomocy!
 • Organizując sztab we własnej okolicy – sztab to punkt zbiórki, który przeprowadza
  i ewidencjonuje zbiórkę na swoim obszarze. Każdy dorosły może założyć sztab oraz przeprowadzić zbiórkę. Jak to zrobić, do kiedy można założyć sztab? Wszystkie informacje znajdziesz na fanpage’u FDNT Katowice, a także pod numerem telefonu 796 886 577. Spiesz się – termin zakładania nowych sztabów mija 25. września! Już dziś załóż sztab i IDŹ NAPRZÓD Z NADZIEJĄ!
 • Rozpowszechniając informacje o XVII Dniu Papieskim i „lajkując” nasz fanpage (https://www.facebook.com/FDNTkatowice/) – znajdują się tam informacje na temat październikowych wydarzeń, konkursy, słowo od św. Jana Pawła II i dużo, dużo więcej. Poprzez udostępnianie i rozpowszechnianie naszych postów przyczynisz się do ich promocji. Bardzo Ci za to dziękujemy!

IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ!

Kontakt:
Elżbieta Rochowiak
Koordynator Dnia Papieskiego na Śląsku
tel.: 797 506 415
email: elzbieta.rochowiak@dzielo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *