W nocy z soboty na niedzielę 6-7 maja z piekarskiego sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej wyruszy Nocna Pielgrzymka na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka będzie 14. już edycją. Jej uczestnicy przejdą w kilkanaście godzin ponad 60 km w intencji prześladowanych chrześcijan w Pakistanie.

Nocna pielgrzymka z Piekar Śląskich na Jasną Górę gromadzi co roku setki pielgrzymów. Jej uczestnicy są w różnym wieku. Większość pielgrzymów pochodzi z archidiecezji katowickiej, ale uczestniczą w niej również pątnicy, którzy przyjeżdżają z innych części Polski.

Plan:
6 maja
18:00-19:15 Potwierdzenie zgłoszeń (jednak lepiej to zrobić wcześniej!)
19:30 Eucharystia w Piekarach Śląskich w Bazylice NMP i św. Bartłomieja (ul. ks. Alojzego Ficka 7). Zaraz po jej zakończeniu Apel Jasnogórski i wymarsz pielgrzymów
7 maja
12:45 Planowana godzina dotarcia pielgrzymów do Doliny Miłosierdzia pod Jasną Górą
14:00 Msza Święta w Bazylice na Jasnej Górze

Dystans całkowity:
ok. 60 km

Koszt:
Ofiara dobrowolna na pokrycie kosztów organizacyjnych zostanie zebrana podczas Mszy Świętej w Piekarach (szacowany koszt na 1 os. ok. 25 zł = ubezpieczenie + paliwo + ciepły posiłek + opieka maltańskiej służby medycznej + inne)

Rejestracja:
http://bit.ly/na_przekor

Co zabrać?
Przede wszystkim odzież adekwatną do warunków atmosferycznych. Warto mieć coś lekkiego-przeciwdeszczowego. Należy mieć świadomość tego, że noce na początku maja mogą być chłodne i zadbać o termiczną stronę ekwipunku. Najistotniejszą częścią wyposażenia jest chyba wygodne obuwie. Polecane są buty trekingowe bądź sandały. Należy zabrać ze sobą niewielki plecak, w którym poza odzieżą i bielizną na zmianę powinien znaleźć się prowiant. Bardzo przydatną częścią wyposażenia okaże się lampka ‘czołówka’. Warto zaopatrzyć się także w różaniec i dobry humor.

Dodatkowe uwagi:
Zarówno przed Eucharystią jak i w czasie pielgrzymki będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, a także osobistej rozmowy z kapłanami.

Jednodniowy dystans 60 km niesie ze sobą spore trudności, prosimy o świadome podejmowanie decyzji, co do uczestnictwa w pielgrzymce. Naturalną rzeczą jest, że taki wysiłek może być zbyt wymagający dla organizmu człowieka. W związku z tym podczas trasy będą nam towarzyszyły samochody, którymi zmęczeni pielgrzymi nie będący w stanie kontynuować marszu będą mogli podjechać. Zasadniczo na bazie doświadczeń wyniesionych z poprzednich pielgrzymek pierwsze fizyczne trudności uniemożliwiające dalszy marsz mogą pojawić się w połowie dystansu, czyli po 30 km w Woźnikach. W pielgrzymce każdy bierze udział na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie proszone są o okazanie na miejscu przy zapisach pisemnej zgody rodziców wraz z telefonem kontaktowym.

Kontakt:
nocnelaski@gmail.com

Dołącz do wydarzenia na FB:
XIV Nocna Pielgrzymka z Piekar do Częstochowy

Tak było w ubiegłym roku:

XIV Nocna Pielgrzymka z Piekar Śląskich na Jasną Górę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *