W nocy z 9 na 10 kwietnia, czyli z soboty na niedzielę odbędzie się XIII Nocna Pielgrzymka z Piekar Śląskich na Jasną Górę.

W szczególny sposób swój trud i swoje modlitwy ofiarujemy za Chrześcijan Prześladowanych w Syrii. Każdy niesie również swoje własne intencje. Silna reprezentacja młodzieży zaangażowanej w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży swoje modlitwy ofiaruje w intencji zbliżającej się wizyty papieża Franciszka oraz Dni w Diecezji.

Termin:
9-10 IV Piekary Śląskie – Częstochowa

Plan:
9 kwietnia 2015
18:00-19:15 Potwierdzanie zgłoszeń (prosimy nie zwlekać do ostatniej chwili!)
19:30 Eucharystia, po której będzie miał miejsce Apel Jasnogórski i wymarsz pielgrzymów
10 kwietnia 2015
12:45 Planowana godzina dotarcia pielgrzymów do Doliny Miłosierdzia u księży Pallotynów pod Jasną Górą
14:00 Msza Święta w Bazylice Jasnogórskiej

Miejsce wymarszu:
Bazylika NMP i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich, ul. ks. Alojzego Ficka 7

Dystans całkowity:
ok. 60 km

Koszt:
ofiara dobrowolna na pokrycie kosztów organizacyjnych zostanie zebrana podczas Mszy Świętej w Piekarach (szacowany koszt na 1 os. ok. 25 zł = ubezpieczenie + paliwo + ciepły posiłek + opieka maltańskiej służby medycznej + inne)

Co zabrać?
Przede wszystkim odzież adekwatną do warunków atmosferycznych. Warto mieć coś lekkiego-przeciwdeszczowego. Należy mieć świadomość tego, że noce w kwietniu mogą być chłodne i zadbać o termiczną stronę ekwipunku. Najistotniejszą częścią wyposażenia jest chyba wygodne obuwie. Polecane są buty trekingowe bądź sandały. Należy zabrać ze sobą niewielki plecak, w którym poza odzieżą i bielizną na zmianę powinien znaleźć się prowiant.

Bardzo przydatną częścią wyposażenia okaże się lampka ‘czołówka’. Warto zaopatrzyć się także w różaniec i dobry humor.

Zarówno przed Eucharystią jak i w czasie pielgrzymki będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, a także osobistej rozmowy z kapłanami.

Jednodniowy dystans 60 km niesie ze sobą spore trudności, prosimy o świadome podejmowanie decyzji, co do uczestnictwa w pielgrzymce. Naturalną rzeczą jest, że taki wysiłek może być zbyt wymagający dla organizmu człowieka. W związku z tym podczas trasy będą nam towarzyszyły samochody, którymi zmęczeni pielgrzymi nie będący w stanie kontynuować marszu będą mogli podjechać. Zasadniczo na bazie doświadczeń wyniesionych z poprzednich pielgrzymek pierwsze fizyczne trudności uniemożliwiające dalszy marsz mogą pojawić się w połowie dystansu, czyli po 30 km w Woźnikach. W pielgrzymce każdy bierze udział na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie proszone są o okazanie na miejscu przy zapisach pisemnej zgody rodziców wraz z telefonem kontaktowym.

Kontakt:
nocnelaski@gmail.com
facebook.com/naprzekor

Aby wziać udział w pielgrzymce konieczne jest zapisanie się za pomocą FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *