Do 26 marca (niedziela) można wziąć udział w XIII edycji Konkursu Papieskiego „Patriotyzm Karola Wojtyły – 1920-2005”. Wystarczy tylko zarejestrować się na stronie www.konkurspapieski.pl, a następnie klikając w zakładką Weź udział, rozwiązać prosty quiz online.

Jest o co walczyć – dziewięciu zwycięzców zostanie zaproszonych na wycieczkę do Rzymu! Dodatkową nagrodą są złote indeksy na wybrane kierunki studiów na sześciu polskich uczelniach, a we Wrocławiu również stypendium Prezydenta. Do udziału w Konkursie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs Papieski jest największym w Polsce konkursem wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z czterech etapów. Etapy I i II odbywają się drogą elektroniczną – polegają na wypełnieniu quizów on-line. Trzecim etapem jest napisanie eseju, na jeden z podanych wcześniej tematów, a etap IV to obrona eseju przed kilkuosobową komisją.

Konkurs Papieski realizowany jest pod patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, oraz kard. Stanisława Dziwisza, a także przy wsparciu Fundacji Młodzi dla Młodych, KGHM Polska Miedź, Fundacji PZU, Clico z.o.o., Narodowego Centrum Kultury oraz wielu metropolitów, wojewodów, marszałków i prezydentów z największych miast Polski. Organizatorem Konkursu jest krakowska Fundacja Instytut Tertio Millennio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *