Piąta edycja Mariacka Bless Night odbędzie się 27 września 2014 r. a jej program zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, ponieważ tym razem w Katowicach będzie realizowany projekt pod nazwą Wspólny Mianownik. Jest to wydarzenie ewangelizacyjne, które ma na celu promować ŚDM Kraków 2016, poprzez jednoczenie młodzieży diecezjalnej na spędzaniu wspólnego czasu w jednym miejscu na modlitwie, rozrywce oraz posiłku. Projekt jest współtworzony przez znanych w Polsce raperów chrześcijańskich – Tau i Bęsia oraz Ks. Kubę Bartczaka.

W programie między innymi:
– Streetball, czyli mecz koszykówki (zapisy drużyn u koordynatorów – Ks. Marcin Wierzbicki: marcin.wierzbicki@archidiecezja.katowice.pl i Ks. Krzysztof Biela: ne@archidiecezja.katowice.pl).
– Grill, czyli wspólny posiłek łączący młodzież na rozmowach po koncercie.
– Konferencje i prezentacje, czyli rozwijanie swojej wiedzy chrześcijańskiej i pobudzanie wiary (ŚDM 2016, małżeństwo, kapłaństwo, życie zakonne, świadectwa, śpiew).
– Koncert na scenie na ulicy Mariackiej – Tau, Ks. Jakub Bartczak, Bęsiu.
– Spowiedź, czyli możliwość pojednania się z Bogiem podczas spotkania.
– Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie w Kościele Mariackim.
Mariacka Bless Night - Wspólny MianownikMiejsce spotkania:
Centrum Młodzieży i Ewangelizacji w Katowicach
Pl. Emila Szramka 4
40-014 Katowice

Boisko:
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach,
ul. Sienkiewicza 74

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach
Pl. Emila Szramka 1
40-014 Katowice

Organizator:
Młodzi dla Młodych
Miasto Katowice
Grupa Em media
Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Katowickiej
Nowa Ewangelizacja Archidiecezji Katowickiej

Koordynator:
ks. Marcin Wierzbicki 519 318 868
ks. Krzysztof Biela 519 318 867

Dołącz do wydarzenia na Facebook’u: Wspólny Mianowniki (Tau, Ks. Jakub Bartczak, Bęsiu) na Mariacka Bless Night.

Mariacka Bless Night - Wspólny Mianownik

Tau:
– W 2011r. zadebiutował na oficjalnej polskiej scenie muzycznej, płytą Medium – Teoria Równoległych Wszechświatów (Asfalt Records) i został okrzyknięty odkryciem i debiutem 2011r. Ma na koncie kilkaset koncertów w całej Polsce.
– W 2012 r. ukazało się dwupłytowe wydawnictwo Medium – Graal które pomimo bardzo osobistych utworów i często kontrowersyjnych treści związanych z wiarą, polskością i tożsamością, zaliczone zostało do jednej z najlepszych płyt 2012 roku.
– Wkrótce po płycie ‘’Graal’’ Piotr przeżył głębokie nawrócenie i opublikował w internecie świadectwo poznania Pana Boga.
– W lutym 2013 r. Medium opuszcza Asfalt Records i powołuje do życia własną wytwórnię pod nazwą Bozon Records, a następnie wraz w składzie: DJ Funktion, Steve Nash, Zgas i Zgasik oraz Kuba Skowroński wyrusza w trasę koncertową Bozon Records Tour (30 koncertów w całym kraju).
– W grudniu 2013 r. artysta ogłasza, że jego nowa płyta ukaże się nakładem Bozon Records w 2014 r. oraz zmienia pseudonim na Tau.

Ksiądz Kuba Bartczak:
– Wikariusz parafii św. Elżbiety we Wrocławiu przy ulicy Grabiszyńskiej (Święcenia kapłańskie 2007 r.). Niegdyś znany również jako „Mane” członek hip-hopowych ekip z Wrocławia (Drugi komplet, Drutz).
– W 2013 roku wydał swoją płytę pt „Powołanie”, która została bardzo pozytywnie odebrana w Polsce. Największe media zapraszały ks. Kubę żeby opowiadał o sobie, a komercyjne stacje radiowe grały jego kawałki. Cała Polska usłyszała, że warto czytać Pismo Święte! I do tego cały ten raban powstał po godzinach, bo w ciągu dnia Kuba odprawia Msze, spowiada, uczy w szkole i pracuje w szpitalu.

Bęsiu:
– Katolik, szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci. Zajmuje się rapowaniem od 8 lat. Od tego czasu wydał swoje 4 solowe albumy.
– Jego 2 album „Paruzja” wydany w 2010 roku zaskoczył oryginalnością. Wystąpiło na nim 18 gości z USA, Kanady, Karaibów, Jamajki, Hiszpanii.
– Jego dwa utwory znalazły się w specjalnym dodatku (płyta + artykuły) do Małego Gościa Niedzielnego, wytłoczonym w nakładzie 120 tys. egzemplarzy.
– Został okrzyknięty debiutem roku 2011 przez audycje Muzyczne Dary.
– W kwietniu 2012 roku premiera jego teledysku „Fanatyk” odbyła się w TVP1 w programie „Między ziemią a niebem”. W marcu 2013 premiera jego teledysku „Nie opuszczaj ich” odbyła się w Dzień Dobry TVN oraz w TVP2 w programie Pytanie na śniadanie.
– W listopadzie 2013 roku wraz z dj’em Yonasem miał trasę koncertową w Stanach Zjednoczonych, która objęła takie miasta jak Miami, Los Angeles, i Chicago. Zagrał tam 5 koncertów dla Polonii.
– Bęsiu w swojej 8 letniej drodze muzycznej zagrał ponad 250 koncertów m.in. w: Stanach Zjednoczonych, Belgii, Wielkiej Brytanii, (Londyn, Cambridge, Leeds), na Słowacji oraz oczywiście w Polsce. Występował już na licznych festiwalach gromadzących wielotysięczną publiczność.
– Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć w szkołach, placówkach opiekuńczych, rekolekcjach, w zakładach karnych, domach dziecka. Jest zapraszany do ogólnopolskich stacji radiowych i telewizyjnych, udziela również wywiadów w prasie i internecie.
– Na koncertach niezależnie jest wspomagany w miarę możliwości przez Dj’a Sowę oraz Dj’a Anteek’a.

Tutaj również ciekawy wywiad z raperami, którzy świadczą o swojej wierze: Program Muzyczny – CGM – Tau i Bęsiu.

Wszystkich serdecznie 27 września do Katowic!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *