Piekary Śląskie? Były! Bieruń Stary? Był! Tychy? Były! Rudy Raciborskie? Były! Brzegi ŚDM Kraków 2016? Były! Bujaków? Nie… No to bujamy się…

Już w sobotę 6 maja 2017 r. wyruszy V edycja pielgrzymki na hulajnogach i rolkach z Katowic do sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Środowiska Naturalnego w Bujakowie. Jedziemy w intencji ekologicznego stylu życia. Na start zabierz ze sobą elektrośmieci (stary komputer, pralkę, monitor, telewizor, telefon komórkowy, lodówkę, zmywarkę etc.), które zostawimy przed wyruszeniem w drogę. Naszymi patronami będą: Matka Boska „ekologiczna” oraz św. Franciszek z Asyżu.

Ruszamy spod katedry Chrystusa Króla w Katowicach (ul. Plebiscytowa 49A).

Ramowy plan działania:
7:45 Otwarcie biura pielgrzymki i miejsca zbiórki elektrośmieci
8:00 Warsztaty nauki jazdy na rolkach i hulajnodze
8:30 Odprawa grupy zabezpieczającej przejazd
8:50 Zamknięcie biura pielgrzymki
8:55 Żegnaj elektrośmieciu!
9:00 Błogosławieństwo i w drogę!
START!

W czasie pielgrzymki planujemy dłuższą przerwę w parafii św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Katowicach – Panewnikach. Po dotarciu do Bujakowa odbędzie się najważniejszy punkt pielgrzymki, czyli Eucharystia w intencji ekologicznego stylu życia. Po Mszy posiłek i powrót darmowym autobusem do Katowic.

Długość trasy: 25 km.

Udział w pielgrzymce jest możliwy po wcześniejszym zarejestrowaniu i wpłacie 15 zł za pakiet pielgrzyma (ubezpieczenie, zabezpieczenie medyczne, dwa posiłki, chusta, smycz + identyfikator, transport z Bujakowa do Katowic). Zapisy trwają do 4 maja.

Na trasie będzie możliwość skorzystania z szatni. Tam można zostawić rzeczy, z których nie będziecie korzystać podczas przejazdu.

Na postojach będzie możliwość skorzystania z naszego pielgrzymkowego wodopoju. Pij ile chcesz!
Warto ze sobą zabrać: kask, ochraniacze, różaniec, koszulki lub inne przedmioty związane z poprzednimi pielgrzymkami, intencje napisane na kartkach (wrzucamy je do specjalnej skrzynki przy biurze pielgrzymkowym) oraz elektrośmieci (które zostawiamy w wyznaczonym miejscu przy katedrze Chrystusa Króla w Katowicach).

UWAGA! Tak jak podczas poprzednich edycji pielgrzymek, osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu a nieposiadające własnego sprzętu, mogą bezpłatnie wypożyczyć go u nas. Ze względu na spore zainteresowanie prosimy przed rejestracją napisać do nas maila na wypozyczam.hulajrolki@gmail.com, aby uzyskać informację dotyczącą dostępności hulajnogi bądź rolek. Prosimy w wiadomości wskazać rodzaj sprzętu (hulajnoga / rolki) oraz rozmiar w przypadku rolek.

REJESTRACJA

Imię *

Nazwisko *

Adres zamieszkania *

PESEL *

Adres email *

Telefon kontaktowy *

Wiek *

Koszt: 15 zł - Zobowiązuję się dokonać wpłaty *

Akceptuję regulamin *

* - pole obowiązkowe do wypełnienia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *