Piekary Śląskie? Były! Bieruń Stary? Był! Tychy? Były! Rudy Raciborskie? Były! Turza Śląska? Nie?! No to jedziemy…

W sobotę 10 czerwca 2017 r. odbędzie się V edycja pielgrzymki na hulajnogach i rolkach z Katowic do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej.

W tym roku obchodzimy stulecie objawień Fatimskich, dlatego będziemy pielgrzymować do naszej śląskiej Fatimy, w intencji pokoju na świecie. Ruszamy spod katedry Chrystusa Króla w Katowicach (ul. Plebiscytowa 49A).

Ramowy plan działania:
7:00 Otwarcie biura pielgrzymki
7:15 Rozgrzewka
7:30 Odprawa grupy zabezpieczającej przejazd
7:50 Zamknięcie biura pielgrzymki
8:00 Błogosławieństwo i wyjazd na trasę
START!

Po dotarciu do Turzy Śląskiej (ok. godz.17:00) odbędzie się najważniejszy punkt pielgrzymki, czyli Eucharystia. Po Mszy ciepły posiłek, następnie powrót darmowym autobusem do Katowic. Długość trasy: 75 km.

Udział w pielgrzymce jest możliwy po wcześniejszym zarejestrowaniu i wpłacie 15 zł za pakiet pielgrzyma (ubezpieczenie, zabezpieczenie medyczne, ciepły posiłek, chusta, smycz + identyfikator, transport z Turzy Śląskiej do Katowic). Zapisy trwają do 9 czerwca.

Na trasie będzie możliwość skorzystania z szatni. Tam można zostawić rzeczy, z których nie będziecie korzystać podczas przejazdu. Na postojach będzie możliwość skorzystania z naszego pielgrzymkowego wodopoju. Pij ile chcesz! Warto ze sobą zabrać: kask, ochraniacze, różaniec, intencje napisane na kartkach.

UWAGA! Tak jak podczas poprzednich edycji pielgrzymek, osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu a nieposiadające własnego sprzętu, mogą bezpłatnie wypożyczyć go u nas. Ze względu na spore zainteresowanie prosimy przed rejestracją napisać do nas maila na wypozyczam.hulajrolki@gmail.com, aby uzyskać informację dotyczącą dostępności hulajnogi bądź rolek. Dopiero po otrzymaniu informacji prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

[Aktualizacja wpisu, 9 czerwca, godz. 19:00]: Rejestracja zakończona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *