Katolicka Fundacja Młodzi Dla Młodych zorganizowała Sylwestra dla młodzieży z Archidiecezji Katowickiej. Ponad 200 uczestników Sylwestra Młodych przywitało Nowy Rok na trzeźwo rozpoczynając go od tego, co najważniejsze, czyli od Eucharystii.

Noc z 31.12.2014 r. na 01.01.2015 r. uczestnicy Sylwestra Młodych będą pamiętać długo. Zabawa odbyła się w auli św. Franciszka należącej do domu parafialnego bazyliki w Katowicach – Panewnikach, udostępnionej młodzieży dzięki życzliwości Franciszkanów, którzy sami również wzięli udział w zabawie. Na imprezie bawiło się ponad 200 ludzi nie tylko z Archidiecezji Katowickiej, ale również spoza woj. śląskiego a wśród jego uczestników można było odnaleźć członków różnych wspólnot i organizacji kościelnych, m. in. Ruchu Światło-Życie, KSM, czy też Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży Archidiecezji Katowickiej. Organizatorem zabawy sylwestrowej była Katolicka Fundacja Młodzi Dla Młodych, z moderatorem ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Katowickiej ks. Krzysztofem Bielą oraz duszpasterzem młodzieży Archidiecezji Katowickiej ks. Marcinem Wierzbickim odpowiedzialnymi również za organizację ŚDM w Archidiecezji Katowickiej na czele.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 20:00 i wyglądała podobnie jak inne sylwestrowe bale. Za 30 zł można było zjeść coś na ciepło i na zimno. Stoły zastawione były słodyczami, napojami zimnymi, kawą i herbatą. Zabawa była prowadzona przez doświadczony i charyzmatyczny zespół wodzirejów „Trio z Rio”. Nie byłoby w tym wszystkim nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że jej uczestnicy bawili się na trzeźwo, witając Nowy Rok od tego, co tak naprawdę jest najważniejsze, czyli od spotkania z Panem Bogiem na Eucharystii.

Ksiądz Krzysztof Biela podkreśla, że wiara młodych zachwyca i pociąga. Sprawia, że chce się z nimi iść jedną drogą w zaufaniu Panu. Stąd też pomysł na spędzenie tego czasu razem. By prosić Pana Boga o prowadzenie w nowy czas, w nowe pomysły, w nowe doświadczenia, w Nowy Rok – podsumowuje ks. Krzysztof.

Już od dawna dochodziły do nas głosy, że wiele osób chciałoby dobrze pobawić się w Sylwestra, ale w taki sposób żeby w tej zabawie był obecny Jezus – mówią Tomasz Kandzia i Marek Dziura, którzy razem z wolontariuszami pomagali przy organizacji Sylwestra Młodych. Od kilku lat organizowaliśmy podobnego imprezy sylwestrowe, jednak w mniejszym gronie. W tym roku postanowiliśmy zorganizować Sylwestra na większą skalę. Zainteresowanie było tak duże, że ze względu na pojemność sali, nie mogliśmy przyjąć więcej ludzi. Kończąc, chłopaki zaznaczyli, że na przyszły rok już teraz szukają większej sali, która będzie w stanie pomieścić jeszcze więcej osób.

Impreza zakończyła się o godzinie 5:00 nad ranem. Jej uczestnicy do samego końca bawili się na parkiecie. Młodzi cieszyli się, że mogli tę noc spędzić w gronie ludzi, którzy nie przeklinają, nie spożywają alkoholu, nie robią zadym, a więc takich, którzy potrafią zachować się w odpowiedni sposób oraz skupić się na istocie, czyli miłości do drugiego człowieka poprzez trwanie przy Panu Bogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *