Pragniemy serdecznie zaprosić do udziału w międzynarodowej modlitwie o pokój i towarzyszących jej inicjatywach, które w tygodniu po Wielkanocy odbywać się będą w naszym mieście pod hasłem „Rybnik. Razem dla pokoju”. Patronat honorowy nad wydarzeniami objął pan Piotr Kuczera, Prezydent Rybnika. Udział w nich potwierdziły już delegacje młodzieżowe z Włoch, Francji i Ukrainy, księża z Nigerii oraz pani Wanda Gawrońska, siostrzenica bł. Piotra Jerzego Frassatiego. Zjadą się też – podobnie, jak w czasie ubiegłorocznej ewangelizacji – członkowie Towarzystwa Ciemnych Typów bł. Piotra Jerzego Frassatiego z różnych stron naszego regionu.

Dla zaangażowanych w ewangelizację miasta oraz dla rybnickiej młodzieży kwietniowe wydarzenie ma być okazją do uczczenia 90. rocznicy śmierci i 25. rocznicy beatyfikacji Piotra Jerzego Frassatiego. Obecność obcojęzycznych delegacji ma z kolei pomóc w reklamie Śląska i Ziemi Rybnickiej w kontekście Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

W czwartek (9 IV) wszyscy goście wezmą udział w czuwaniu modlitewnym w kościele Matki Bożej Bolesnej, w czasie którego księża z Nigerii opowiedzą o doświadczeniach prześladowanych w ich kraju katolików. Obecni mają być na spotkaniu przedstawiciele parafialnych centr Światowych Dni Młodzieży z rejonu rybnickiego. Około godz. 20.30 do bazyliki św. Antoniego wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem.

W piątek (10 IV) przed południem, w czasie zajęć z młodzieżą, gości zagranicznych będą gościły rybnickie szkoły ponadgimnazjalne: IV Liceum Ogólnokształcące, Liceum Sióstr Urszulanek, Zespół Szkół Technicznych oraz Zespół Szkół Budowlanych. Tego dnia w bazylice św. Antoniego od rana aż do godziny 15.00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju, zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Szkudło, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. za miasto oraz o pokój dla miasta i świata z udziałem rybnickich chórów oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Braci Szafranków. Dzieci poniosą w procesji z darami pocztówki z prośbą o pracę na rzecz pokoju, przygotowane przez uczniów szkół podstawowych i wychowanków przedszkoli, które przesłane zostaną do siedziby Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Rybnik. Razem dla pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *