19 listopada w kościele mariackim w Katowicach odbyło się kolejne, trzecie już spotkanie, mające na celu przygotowanie młodych do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, w czasie której mowa była o ludzkich talentach. O tym, jak ważnym jest rozwijanie umiejętności, pokonywanie wszelkich przeszkód i przekraczanie siebie. Homilia wygłoszona przez ks. Krzysztofa Bielę pozwoliła na spostrzeżenie, jak wielkimi darami od Boga został obdarzony każdy człowiek na ziemi.

Po Mszy Świętej, odbyła się konferencja, podczas której ks. Marcin Wierzbicki mówił o odpowiedzialności, rozumianej przede wszystkim jako miłość wzajemną. Każdy z nas odpowiedzialny jest za drugiego człowieka w modlitwie, w miłości, jaką każdy powinien darzyć bliźniego. Rozważanie te zakończyło czuwanie przy Najświętszym Sakramencie. Wtedy to każdy spośród zgromadzonych powierzał w swojej modlitwie dobro osoby stojącej obok, biorąc odpowiedzialność za otaczających go ludzi.

Na koniec młodzi udali się do Centrum Młodzieży i Ewangelizacji w Archidiecezji Katowickiej, gdzie przygotowano nagrania życzeń świątecznych i noworocznych we wszystkich językach dla młodzieży z całego świata.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są tutaj: Spotkanie w drodze na ŚDM – listopad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *