Podczas Niedzieli Palmowej młodzież archidiecezji katowickiej zorganizowała kolektę na rzecz misji, w szczególności dla dzieci w Zambii. W odpowiedzi na gest młodzieży otrzymaliśmy wiadomość z Masansa w Zambii, gdzie przebywa ks. Zenon Bonecki, misjonarz z archidiecezji katowickiej.

(…) Ta ofiara ma wielką wartość. Szczególnie na rzecz wszelkich działań dla dzieci i młodzieży w Masansie.

Kilkoro naszych przyjaciół z Polski wspiera materialnie edukację młodzieży z naszej misji. To dotyczy zdolnej młodzieży, której brakuje środków na edukację. Jednak jest tutaj spora grupa dzieci i młodzieży zaniedbanej, która z różnych powodów nie chodzi do szkoły. Często powodem szkolnej absencji jest brak środków na szkolne opłaty. Część z nich nie umie pisać i czytać. Dla nich właśnie zorganizowaliśmy świetlicę. Przychodzą 5 razy w tygodniu na 4 godziny i mają szansę uczyć się czytać, pisać i liczyć. Jak dotychczas mamy ich ponad 50. Przychodzą nowi, którzy chcą się zapisać. Kilku młodych nauczycieli, którzy po skończonym przygotowaniu do zawodu oczekują na angaż z Ministerstwa Edukacji pomaga nam prowadzić tę świetlicę.

Wasz dar utwierdził nas w tym, że należy to kontynuować to dzieło pomocy tym, którzy nie mają zbyt wiele perspektyw. Jednocześnie kapitalnie wpisuję się w Wasze hasło przewodnie: Młodzi Dla Młodych. Środki otrzymane od Was pomogły nam w zakupie pomocy szkolnych i skromne finansowe podziękowanie dla nauczycieli. Dziękuję za tak wielkoduszny dar od młodzieży! (…)

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji na rzecz misji serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszego wsparcia materialnego młodzieży z Afryki realizując tym samym czyny miłosierdzia względem potrzebujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *