Światowe Dni Młodzieży to temat przewodni piątej edycji gry miejskiej, która odbędzie się 14 maja w Katowicach. Każdy z uczestników musi dowiedzieć się kim byli św. Jan Paweł II i św. Siostra Faustyna a także zdobyć jak najwięcej informacji o największym święcie młodych z całego świata. Organizatorzy przewidują, że w wydarzeniu weźmie udział ok. 500 osób z archidiecezji katowickiej.

W związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach organizują piątą edycję gry miejskiej: „Św. Jan Paweł II naszym Przewodnikiem”. Wydarzenie odbędzie się 14 maja i wezmą w niej udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, dzieci i młodzież zaangażowana w grupy duszpastersko – formacyjne w parafiach, jak również członkowie Parafialnych Centrów ŚDM.

– Celem gry jest podtrzymywanie w młodym pokoleniu pamięci o Janie Pawle II, jak również popularyzowanie Jego życia i nauczania. Ponadto w roku Światowych Dni Młodzieży chcemy w sposób szczególny nawiązać do ich przesłania oraz wartości, które dzięki nim zostały zaszczepione w młodych ludziach. Gra miejska jest również idealną okazją do kształtowanie umiejętności zdrowego współzawodnictwa, które prowadzi do budowania wspólnoty – mówi ks. Robert Kaczmarek, koordynator Fundacji KEP FDNT w archidiecezji katowickiej.

Szkoła lub parafia mogą zgłosić jedną lub kilka 4–5 osobowych drużyn na specjalnie przygotowanych formularzach. Podczas gry uczestnicy pokonują wyznaczoną trasę, docierając do wyznaczonych punktów, gdzie odpowiadają na postawione pytania i wykonują odpowiednie zadania. W ramach przygotowania należy przeczytać lub obejrzeć proponowane materiały dotyczące, m. in. patronów Światowych Dni Młodzieży, historii spotkań młodych z papieżem, czy też o idei projektu Młodzi Misjonarze Miłosierdzia.

– Bardzo prosimy, by każda drużyna przywiozła flagę z logo ŚDM oraz z wybraną przez siebie nazwą związaną z Janem Pawłem II – apeluje ks. Robert Kaczmarek.

Początek gry o godz. 10.00, a zakończenie około godz. 16.00. Całość konkurencji będzie odbywać się w śródmieściu Katowic. Podczas spotkania organizatorzy przewidują również nagrody dla zwycięzców, wspólną zabawę, śpiew, modlitwę oraz poczęstunek dla pół tysiąca młodych ludzi – bo tylu ma ich zagrać wedle szacunków przedstawicieli FDNT.

Drużyny należy zgłaszać poprzez formularz rejestracyjny.

Gra miejska Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *