W dniach 20 – 22 czerwca młodzi archidiecezji katowickiej spotkali się na piekarskim wzgórzu, aby zrobić pierwszy krok w kierunku dobrego przygotowania się do Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016. W czasie Archidiecezjalnego Święta Młodych, przez trzy dni poprzez modlitwę, śpiew, wsłuchiwanie się w świadectwa i pogłębianie swoich talentów, wielbili Pana Boga, cieszyli się i dzielili swoją wiarą.

Piątek rozpoczął się wspólną modlitwą, Eucharystią i Drogą Krzyżową, którą przeszliśmy na kalwaryjskim wzgórzu. Idąc w ciszy wspólnie modliliśmy się w intencjach młodych ludzi. Dzień zaś zakończył się projekcją filmu „Gdy budzą się demony”.

Sobota była dniem pomnażania swoich talentów w sekcjach o różnej tematyce, np. modlitewnej, kulinarnej, zręcznościowej czy podróżniczej. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a później na wspólnym podsumowaniu podzielić się owocami warsztatów. Popołudniu młodzież wysłuchała świadectwa „Łyse banie głoszą Zmartwychwstanie”. W rytm muzyki oddawali chwałę Panu skacząc i klaszcząc pod sceną. Po całych Piekarach rozeszła się nowina, że wszystko możemy w Tym, który nas umacnia. W tym dniu ks. Grzegorz Suchodolski, dyrektor krajowego biura ŚDM przy KEP oraz sekretarz generalnego komitetu krakowskiego do ŚDM, przewodniczył Eucharystii, a później wspólnie z uczestnikami Archidiecezjalnego Święta Młodych przywitał Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikonę Salus Populi Romani, która specjalnie na to wydarzenie przyjechała z diecezji siedleckiej. Młodzi wnieśli na swych ramionach symbole na piekarskie wzgórze, by później w duchu modlitwy prowadzonej przez zespół Gospel Rain adorować Chrystusa.

Zwieńczeniem Archidiecezjalnego Święta Młodych była niedzielna Eucharystia, którą celebrował Ks. Abp Wiktor Skworc. Skierował do uczestników słowa: „Jesteście jak sól ziemi i zaczyn Bożego Królestwa”. Pod koniec mszy świętej udzielił błogosławieństwa Centrum Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji oraz Rejonowym i Parafialnym Centrom przygotowań ŚDM.

Przez te trzy dni w duchu wspólnoty poczuliśmy cząstkę atmosfery Światowych Dni Młodzieży. Dziękujemy Bogu za ten czas łaski, za to, że hasła „Młodość! Entuzjazm! Radość! Wspólnota!” znalazły wypełnienie w młodych ludziach naszej diecezji. Niech Bóg będzie uwielbiony we wszystkich, którzy odpowiadają na zaproszenie Jezusa!

Dodano 2 komentarze.

  1. Wiktoria

    Te trzy dni były naprawdę super. Dzięki nim znowu uwierzyłam nie tylko w Boga ale także w siebie. Bóg zapłać wszystkim za ten czas,a szczególnie tym którzy odpowiadali na moje wyczerpujące pytania.:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *