W dniach 20 – 22 czerwca młodzi archidiecezji katowickiej spotkali się na piekarskim wzgórzu, aby zrobić pierwszy krok w kierunku dobrego przygotowania się do Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016. W czasie Archidiecezjalnego Święta Młodych, przez trzy dni poprzez modlitwę, śpiew, wsłuchiwanie się w świadectwa i pogłębianie swoich talentów, wielbili Pana Boga, cieszyli się i dzielili swoją wiarą.

Piątek rozpoczął się wspólną modlitwą, Eucharystią i Drogą Krzyżową, którą przeszliśmy na kalwaryjskim wzgórzu. Idąc w ciszy wspólnie modliliśmy się w intencjach młodych ludzi. Dzień zaś zakończył się projekcją filmu „Gdy budzą się demony”.

Sobota była dniem pomnażania swoich talentów w sekcjach o różnej tematyce, np. modlitewnej, kulinarnej, zręcznościowej czy podróżniczej. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a później na wspólnym podsumowaniu podzielić się owocami warsztatów. Popołudniu młodzież wysłuchała świadectwa „Łyse banie głoszą Zmartwychwstanie”. W rytm muzyki oddawali chwałę Panu skacząc i klaszcząc pod sceną. Po całych Piekarach rozeszła się nowina, że wszystko możemy w Tym, który nas umacnia. W tym dniu ks. Grzegorz Suchodolski, dyrektor krajowego biura ŚDM przy KEP oraz sekretarz generalnego komitetu krakowskiego do ŚDM, przewodniczył Eucharystii, a później wspólnie z uczestnikami Archidiecezjalnego Święta Młodych przywitał Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikonę Salus Populi Romani, która specjalnie na to wydarzenie przyjechała z diecezji siedleckiej. Młodzi wnieśli na swych ramionach symbole na piekarskie wzgórze, by później w duchu modlitwy prowadzonej przez zespół Gospel Rain adorować Chrystusa.

Zwieńczeniem Archidiecezjalnego Święta Młodych była niedzielna Eucharystia, którą celebrował Ks. Abp Wiktor Skworc. Skierował do uczestników słowa: „Jesteście jak sól ziemi i zaczyn Bożego Królestwa”. Pod koniec mszy świętej udzielił błogosławieństwa Centrum Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji oraz Rejonowym i Parafialnym Centrom przygotowań ŚDM.

Przez te trzy dni w duchu wspólnoty poczuliśmy cząstkę atmosfery Światowych Dni Młodzieży. Dziękujemy Bogu za ten czas łaski, za to, że hasła „Młodość! Entuzjazm! Radość! Wspólnota!” znalazły wypełnienie w młodych ludziach naszej diecezji. Niech Bóg będzie uwielbiony we wszystkich, którzy odpowiadają na zaproszenie Jezusa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *