Piątek i sobota były dniami szczególnej mobilizacji. Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zebrało w Rybniku i Katowicach Parafialne Centra ŚDM. Na niespełna 250 dni przed „godziną zero” już po raz drugi spotkaliśmy się, by wymodlić łaskę szczęśliwych i efektywnych przygotowań do powitania młodych w Polsce.

Oba spotkania nieco się różniły, jednak wszystkie zawierały te same elementy: uroczystą Mszę Świętą w intencji ŚDM, modlitwę przed Najświętszym Sakramentem i spotkanie organizacyjne z garścią nowych informacji dotyczących Światowych Dni Młodzieży. Bardzo cieszy nas duże zainteresowanie Parafialnych Centrów, które licznie stawiły się na nasze wezwanie. To bardzo ważne, bo końcu do przyjazdu młodych z całego świata czasu jest coraz mniej!

U progu rozpoczynającego się 8 grudnia Roku Miłosierdzia spora część spotkania poświęcona została istocie przygotowań do ŚDM, czyli kwestiom duchowym. Tegoroczny program składa się z trzech elementów. Po pierwsze tzw. Deoprofil czyli Nowe Życie w Chrystusie to szczegółowy program formacji duchowej, który doskonale ukształtuje wszystkie serca. Gdy papież Franciszek pojawi się w Krakowie miłosierdzie ma stać się naszą pierwszą maturą!
Drugi element to coś zupełnie nowego a zarazem bardzo nowoczesnego! Tolle et lege czyli Pobierz i czytaj to fragmenty Pisma Świętego wraz z rozważaniami, które doskonale przybliżą tajemnicę miłosierdzia ukrytą w Bożym Słowie. Trzecia inicjatywa, która wystartuje już w grudniu to Rekolekcje dla Świata. Raz w miesiącu w Łagiewnikach wybitni rekolekcjoniści będą głosili nauki. Wszyscy na całym świecie, za pośrednictwem internetu będziemy mogli ich słuchać – fantastyczna sprawa!

Rok Miłosierdzia to również okazja, by zostać tzw. Młodym Misjonarzem Miłosierdzia. Sprawa jest bardzo prosta: wystarczy dostrzec realne potrzeby osób z najbliższego otoczenia, pomyśleć, jak im pomóc, zarazić tą inicjatywą innych i wspólnie działać. I jeszcze udokumentować całość, by stworzyć przepiękną multimedialną księgę miłosierdzia, która zostanie przekazana papieżowi Franciszkowi.

Z całego serca zachęciliśmy również do zaangażowania się w akcje własnoręcznego wykonania różańców, które zostaną przekazane młodym, którzy w przyszłym roku przyjadą do Polski. Potrzebne jest 20 tysięcy sztuk, więc rozgrzewamy palce i do roboty!

Na koniec zaprosiliśmy do zaangażowania w nasze kolejne akcje: sylwester dla młodych w Chorzowie, 100-dniówkę na 100 dni przed ŚDM oraz pielgrzymki na hulajnogach i rolkach do Tychów oraz Rudy Raciborskiej. A już 29 grudnia nasze wspólne kolędowanie w Spodku.

Tak więc wstańmy z kolan grzechu, wsłuchajmy się w słowa Chrystusa i wyruszmy z nim w drogę, bądźmy jego świadkami i róbmy raban, by cała Polska nie mówiła o niczym innym, tylko o Światowych Dniach Młodzieży w Polsce!

Zdjęcia ze spotkań dostępne są tutaj: Katowice, Rybnik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *