Musical „Józef Egipski” już 20 i 21 listopada 2019 o godz. 18.00 w Pałacu Młodzieży w Katowicach!

W podróż do jednej z najstarszych cywilizacji świata zabierze Was znakomity przewodnik – Józef Egipski – przeprowadzając przez pasmo piętrzących się przygód i wyzwań, nierzadko będących walką z przeciwnościami losu, lecz zawsze kończących się miękkim lądowaniem. Obrót spraw może z czasem nabrać zawrotnego tempa i nieprzewidywalnego charakteru, wobec którego bezbronni i zabawnie nieporadni poczujecie się jak uczestnicy groteskowej historii. Nie zabraknie więc sporej dawki humoru!

Najnowszy spektakl Teatru Franciszka został zrealizowany w formule muzycznej komedii biblijnej, której scenariusz powstał na motywach historii Józefa (opisanej w starotestamentalnej Księdze Rodzaju). Biblijny pierwowzór stał się kanwą teatralnej opowieści o skomplikowanych relacjach rodzinnych. Nic nie jest tu ani łatwe, ani oczywiste, a członkowie rodziny Józefa mają niejedno na sumieniu, choć może wolelibyśmy, żeby biblijni bohaterowie zawsze byli szlachetni i nieskazitelni. Cóż, uważna lektura źródłowego tekstu nie pozostawia złudzeń co do tego, że to ludzie „z krwi i kości”, podobni do nas, zdolni do wielkich wzlotów ducha, jak i do najbardziej wstydliwych podłości. To nasi krewcy przodkowie, których duchowe i emocjonalne DNA mamy w genach.

To bez wątpienia najbardziej „zwariowany” spektakl Teatru Franciszka, w którym jak nigdy dotąd dochodzi do głosu potrzeba zabawy młodego Zespołu. I jego bezpretensjonalne, ciut purnonsensowe poczucie humoru. Gra teatralnymi konwencjami, dowcipne dialogi, wartka akcja i przecinająca się sieć wielu wątków to tylko niektóre z elementów tej bogatej układanki.

Scenariusz i Reżyseria: Mariusz Kozubek

Muzyka: Piotr Solorz

Scenografia: Agnieszka Jasińska

Choreografia: Natalia Wysypoł, Anna Wilaszek, Wojtek Wójcik

Czas trwania: 150 min.

Projekt otrzymał nagrodę w I edycji konkursu Teatrogranty organizowanym przez IK Katowice Miasto Ogrodów.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/604754230059577/

Bilety w cenie 20-45 zł do nabycia na TicetPortal.

Musical „Józef Egipski”

Musical „Józef Egipski”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *