Nowy, biblijny, musical Mariusza Kozubka, z muzyką Piotra Solorza – stypendysty Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w wykonaniu amatorskiego „Teatru Franciszka” i zaproszonych muzyków i wokalistek. Sceniczną opowieść snuć będą znane z kart Nowego Testamentu kobiety.

Ewangelie zostały spisane przez mężczyzn – i to męski punkt widzenia po dziś dzień włada naszą wyobraźnią. A co by było, gdyby przedstawione na kartach Nowego Testamentu historie opowiedziały, a może raczej wyśpiewały, kobiety?

„… to widowisko chwilami dowcipnie i lekkie, ale kiedy trzeba – dostojne i przejmujące. Dzięki kreatywności i nowym kontekstom biblijnym aktorzy „ubrali” znane treści w oryginalny kostium. Uwspółcześnione sceny biblijne nie zniekształcają jednak prawdy Ewangelii. Ich nowa odsłona przypomina widzowi, że Jezus także i dziś może wkroczyć w jego życie.” (ks. Rafał Skitek, Gość Niedzielny)

Niezwykle poruszająca opowieść, pełna kobiecej wrażliwości i temperamentu, z interesującymi kreacjami wokalno – aktorskimi zaproszonych do udziału w spektaklu solistek, pochodzących z rożnych stron Polski oraz rewelacyjną muzyką!

Premiera musicalu odbyła się 22 października br. w ramach obchodów XVI Dnia Papieskiego „Jan Paweł II- bądźcie świadkami miłosierdzia”.

Niezwykle entuzjastycznie przyjęty przez publiczność spektakl zagości na scenie Pałacu Młodzieży ponownie już 4 grudnia o godz. 18:00.

Dołącz również do wydarzenia na Facebooku!

Ewangelia według... kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *