Ruch Światło-Życie zaprasza wszystkich młodych naszej archidiecezji na Eucharystię pod przewodnictwem katowickich biskupów w intencji beatyfikacji Sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego. Msza święta odbędzie się w piątek 26 lutego 2016 r. o 19.00 w krypcie Katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

Po Eucharystii odbędzie się wyjątkowa premiera filmu przygotowanego przez Ruch Światło-Życie specjalnie na Światowe Dni Młodzieży! Franciszek Blachnicki był nie tylko wielkim duszpasterzem młodzieży na Śląsku i w całej Polsce, ale założył też ruch, który stał się dla św. Jana Pawła II inspiracją do zainicjowania Światowych Dni Młodzieży.

Ksiądz Blachnicki urodził się 24 marca 1921 r. w Rybniku, zmarł w niemieckim Carlsbergu 27 lutego 1987 r. Jego ciało spoczywa w Krościenku nad Dunajcem. Proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1995 roku. Ks. Franciszek Blachnicki był bezkompromisowym człowiekiem Ewangelii, Bożym prorokiem XX wieku, który swoją myślą i działaniem wybiegał daleko przed epokę, w której przyszło mu żyć. Zasłynął przede wszystkim jako twórca ruchu oazowego. Dziś Oaza to nie tylko młodzież, to ludzie wszystkich stanów i w każdym wieku z kilkunastu krajów na całym świecie.

Módlmy się razem, aby nasz ojciec Franciszek został ogłoszony błogosławionym i aby w ten sposób świat poznał postać tego „Bożego gwałtownika”.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: Msza o beatyfikację ks. Franciszka Blachnickiego.

Msza św. o beatyfikację ks. Franciszka Blachnickiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *