Młodzież tworząca Centrum Rejonowe Rybnik, zaangażowana w organizację tegorocznych Światowych Dni Młodzieży wraz ze swoimi duszpasterzami serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniu modlitewnym – „w drodze na ŚDM”, które odbędzie się w bazylice św. Antoniego w Rybniku w piątek, 4 marca.

W spotkaniu tym wezmą udział bracia: Emmanuel i Joachim, mnisi z belgijskiej Wspólnoty Tyberiada, którzy w lipcu tego roku przywiozą do Polski młodzież m.in. z Belgii, Filipin i Litwy. W programie przewidziano słowo zagranicznych gości oraz adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której śpiew animować będą uczniowie Zespołu Szkół Urszulańskich. Będzie również okazja do spowiedzi.

Dzień później, w sobotę, 5 marca wraz z Towarzystwem Ciemnych Typów bł. Piotra Jerzego Frassatiego szykowana jest wyprawa na Baranią Górę. Wezmą w niej udział również belgijscy mnisi. Niezależnie od pogody, pociągami z Katowic i Rybnika (szczegóły na plakacie), wszyscy chętni udadzą się do Wisły, skąd wyruszą na „modlitewny szlak”, na którym postoje wyznaczać będzie wspólna modlitwa różańcowa i Eucharystia. Ponadto w planie wycieczki: dobra zabawa i czas wzajemnego poznawania się.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu wszystkich a szczególnie młodzież z Rybnika i okolic.

Więcej informacji na plakacie oraz u Ks. Krzysztofa Nowrota.

Mnisi z belgijskiej Wspólnoty Tyberiada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *