Młodzież z Archidiecezji Katowickiej, zaangażowana w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży nakręciła film z życzeniami bożonarodzeniowymi oraz noworocznymi dla pielgrzymów z całego świata, którzy przyjadą do Polski w 2016 roku.

Krótki, niespełna 4 minutowy film przedstawia młodzież z Archidiecezji Katowickiej składającą życzenia rówieśnikom z kraju, jak również swoim przyjaciołom z zagranicy, którzy za dwa lata przyjadą do Polski, aby razem z nimi przeżywać wspólnie czas, modlić się i wielbić Pana Boga.

Koordynator ŚDM w Archidiecezji Katowickiej, ks. Marcin Wierzbicki złożył życzenia w języku hinduskim a jego zastępca, ks. Krzysztof Biela posłużył się w tym celu językiem sardyńskim. Oprócz tych wymienionych, na nagraniu można usłyszeć życzenia w języku: niemieckim, portugalskim, norweskim, kaszmirskim, hiszpańskim, wietnamskim, cygańskim, chińskim, ukraińskim, japońskim, francuskim, angielskim, rapanui, irackim, serbsko-chorwackim, indonezyjskim, tureckim, litewskim, zuluskim, malajskim, słowackim, baskijskim, wietnamskim, irlandzkim, sudańskim, bengalskim, estońskim oraz polskim.

W ostatnich sekundach nagrania można usłyszeć piękne życzenia w języku angielskim, które są kluczem do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia a jest nim rodzący się Jezus Chrystus:

Dear Friends! May you this Christmas, open your hearts wide and welcome our Lord and Savior, Jesus Christ and allow Him to fill you with His infinite love, peace of His presence and joy of His Salvation. May you be true witnesses of Christ in the world, so that many will believe that Christ lives and is with us. May God bless you and your families!

Diecezjalne Centrum ŚDM Archidiecezji Katowickiej chce żeby młodzież, która przyjedzie na Śląsk na czas Dni w Diecezji jak również na same wydarzenia centralne do Krakowa czuła się jak u siebie w domu, dlatego organizuje darmowe kursy językowe, które są również odpowiedzią na wezwanie Arcybiskupa Wiktora Skworca, aby młodzi uczyli się języków obcych przed Światowymi Dniami Młodzieży. Aktualnie prowadzone są darmowe kursy językowe: j. angielski, j. włoski, j. hiszpański, j. czeski. Od stycznia organizatorzy ruszają z darmowym kursem j. rosyjskiego oraz j. greckiego a w najbliższej przyszłości planowane są kolejne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *