22. dnia każdego miesiąca Polacy w całym kraju łączą się we wspólnej modlitwie z gospodarzami spotkania młodych w Panamie. Wsparcie modlitewne będzie towarzyszyć Panamczykom przez cały okres przygotowań do ŚDM Panama 2019. Jej finał będzie miał miejsce 22 stycznia 2019 r. podczas rozpoczęcia Mszy św. otwierającej Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

Wspólna akcja modlitewna młodych Polaków oraz Panamczyków to forma zjednoczenia młodych ludzi i kontynuacja wspólnej modlitwy, która towarzyszyła przygotowaniom do spotkania w Krakowie. Dzięki niej chcemy pokazać, że idea ŚDM jest ważna dla ludzi na całym świecie, ale również podkreślić, że jesteśmy wspólnotą nie tylko podczas samego wydarzenia, ale również na etapie jego przygotowań.

22. dzień każdego miesiąca, przeznaczony na modlitwę w intencji ŚDM Panama 2019 jest także dobrą okazją do tego, by ideą Światowych Dni Młodzieży zainteresować starszych i tych, którzy do Panamy się nie wybiorą. Nie każdy kto się angażuje w przygotowania, ostatecznie może uczestniczyć w wydarzeniach centralnych, dlatego dla tych, którzy do Panamy nie polecą, być może zorganizujemy Panamę na Śląsku, w związku z czym, tym bardziej zachęcamy do wsparcia modlitewnego tego dzieła.

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dn. 22-27 stycznia 2019 r. w Panamie, a ich hasłem będą słowa: “Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa” (Łk 1,38). To właśnie dlatego modlitwą, którą chcemy odmawiać w intencji ŚDM Panama 2019 każdego 22. dnia miesiąca jest hymn Magnificat.

Do wspólnej modlitwy zachęcamy całą młodzież archidiecezji katowickiej, a przede wszystkim młodych zaangażowanych oraz uczestniczących we wszystkich dotychczasowych Światowych Dniach Młodzieży.

Magnificat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *