Młodzi Dla Młodych zostało partnerem megawidowiska „Exodus”, którego premiera odbędzie się 16 października w katowickim Spodku. „Exodus” to spektakl oparty na motywach starotestamentalnej Księgi Wyjścia. Będzie to widowisko osadzone we współczesnych realiach, łączące różnorodne formy ekspresji: grę sceniczną, taniec, śpiew, muzykę wykonywaną na żywo i projekcje multimedialne.

Katowicki „Exodus” to opowieść o Wyzwoleniu. Spektakl jest próbą odczytania biblijnego przekazu w perspektywie współczesnej. Mówi o „systemie”, czyniącym z wolnych ludzi niewolników. Podejmuje problem różnorakich zależności, uwikłań i zniewoleń – takich jak moda, materializm, konsumpcjonizm, toksyczne relacje, strach, konformizm – z którymi zmaga się współcześnie człowiek. Opowiada o drodze ku Wyzwoleniu, o tym, że Bóg kruszy kajdany (wyprowadzenie z Egiptu, zdruzgotanie Wielkiej Piramidy – pułapki dla niewolników), zapraszając jednocześnie do uczestnictwa w prawdziwej Wolności (Kanaan – Ziemia Obiecana – Raj).

„Exodus” to widowisko utkane z mocnych, energetycznych obrazów, ilustrowane muzyką symfoniczną, pełne silnych emocji. Ruch, taniec, gigantyczne formy scenograficzne, ekrany z projekcjami multimedialnymi, ponad 130 aktorów i statystów, ponadto 60 tancerzy, balet, chór oraz grupa kulturystów.

W spektaklu pojawią się współczesne odniesienia do biblijnych archetypów: krzew gorejący, plagi egipskie, przejście przez Morze Czerwone, Góra Synaj, Wielki Mur Kanaanu, Rajskie Ogrody, Manna z nieba i woda ze skały, Arka Przymierza, Złoty Cielec, tułaczka przez pustynię. Będzie on przy tym dotykał najistotniejszych aspektów ludzkiej egzystencji: życia, przemijania, śmierci i oczywiście miłości (Mojżesz w spektaklu, to młody małżonek nieoczekiwanie wezwany do wielkiej misji).

Twórcy megawidowiska m.in.:

Scenariusz i reżyseria: Mariusz Kozubek
Choreografia: Henryk Konwiński
Muzyka oryginalna: Jarosław Gawlik
Fotografie: Lâm Duc Hiên
Mojżesz: Sebastian Dudzik
Sefora: Dorota Podleśny
Bóg Ojciec: Bernard Krawczyk
Syn Boży: Maciek Frączkowski
Duch Święty: Ewa Uryga

Spektakl odbędzie się w ramach obchodów XIV Dnia Papieskiego na Śląsku.

Organizator: Grupa eM Media Sp. z o.o.
Patronat Honorowy: Abp Metropolita Katowicki Wiktor Skworc, Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok.
Współpraca: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, Miasto Katowice.
Sponsorzy: Euro – Centrum, Vasco Doors.
Partnerzy: Archidiecezja Katowicka, Rudzka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej, Ninwa, StyleHotels, Młodzi Dla Młodych.
Patroni medialni: Archidiecezjalny Serwis Informacyjny, naszemiasto.pl, Gość Niedzielny, TVP Katowice, Dziennik Zachodni, Radio eM.

Data: 16 i 17 października 2014 roku
Godzina: 18:30
Miejsce: Spodek Katowice

Od 1 sierpnia ruszyła sprzedaż biletów na megawidowisko poprzez serwis TICKETPRO. Od września bilety będą również dostępne w parafiach archidiecezji katowickiej.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.exodusmegawidowisko.com oraz na fanpage’u: Exodus Megawidowisko.

Poniżej billboard promujący wydarzenie:

Exodus Billboard

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *