Ludzie Ewangelii Daleko Nieście Imię Chrystusa Amen

Nie lękajcie się iść przez Bramę którą jest Chrystus. Wierzcie Jego słowom, wierzcie Jego miłości. W Nim jest nasze zbawienie. (Jan Paweł II)

Lednica jest spotkaniem z Bogiem i spotkaniem z drugim człowiekiem… Dla niektórych jest to spotkanie coroczne, dla innych cotygodniowe, a dla jeszcze innych codzienne. Co to jest Lednica? Z pewnością jest to przestrzeń otwarta, miejsce spotkań starszych i młodszych Katolików. Organizowane w ciągu roku spotkania, podczas których wspólnie modlimy się, poprzez taniec i śpiew, kierowane są do różnych grup wiekowych: Dzieci, Młodzieży i Seniorów. Spotykamy się nad jeziorem lednickim-chrzcielnicą Polski, by wybrać Chrystusa, a co za tym idzie- by żyć Chrystusem, być razem z Nim… A dzięki temu stawać się nowym człowiekiem. Podstawą wszystkich naszych spotkań zawsze są Spowiedź! Eucharystia! Chrystus!

Jednak Lednica nie istnieje tylko kilka raz w roku! Jest miejscem formacji i rozwoju ludzi związanych z Duszpasterstwem Akademickim Ojców Dominikanów, którzy spotykają się z Ojcem Janem Górą w Poznaniu lub na weekendowych rekolekcjach co sobotę nad Lednicą, by razem modlić się, czytać, rozmawiać i pracować… Właśnie w ten sposób powstaje Lednica!

W ciągu roku nad Lednicą organizowane są też rekolekcje. Cykliczne, jak Zlot Orłów, który odbywa się co roku w lipcu dla licealistów i studentów. Ale także takie dla zorganizowanych grup ze szkół lub parafii, zgłaszających się indywidualnie. Nad Lednicą wspólnie dojrzewamy do świadomego i dojrzałego chrześcijaństwa, uczymy się żyć według wartości, które będziemy mogli przekazać kolejnym pokoleniom…

Do zobaczenia nad Lednicą!

Jan W. Góra OP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *