W miniony weekend w Kokoszycach Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej archidiecezji uczestniczyło w rekolekcjach kandydackich. Rekolekcje poprowadził ks. Krzysztof Brachmański, asystent diecezjalny KSM. Uczestnicy pochylili się nad wartością prawdziwej chrześcijańskiej radości. Choć temat rozważali na poważnie, radość towarzyszyła im przez cały czas. Był czas na osobistą modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu, sakrament spowiedzi.

Nie mogło zabraknąć tematu Światowych Dni Młodzieży, zbliżających się wielkimi krokami. Młodzież z niecierpliwością czeka na rok 2016 i już teraz przygotowuje się do wydarzenia w swoich oddziałach. Odwiedził ją ks. Krzysztof Biela, który podzielił się najnowszymi informacjami o ŚDM. Podkreślił rolę, jaką KSM ma odgrywać w ich organizacji. – Nie wyobrażam sobie tworzyć ŚDM bez KSM – stwierdził zastępca koordynatora ŚDM w Archidiecezji Katowickiej.

Najważniejszym momentem rekolekcji była niedzielna Eucharystia, podczas której 28 kandydatów złożyło przyrzeczenie i zostało członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. – Niech więc na nowo katowicki KSM będzie przestrzenią obecności przy innych i miłości do drugich. Będzie przestrzenią, gdzie rodzi się radość i daje się radość innym – mówił im ks. Krzysztof Brachmański.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to młodzież pragnąca twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. Młodzież gotowa całym swoim życiem „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie” poprzez modlitwę, formację, pracę i działanie.

Wielu z członków należących do KSM działa w Parafialnych Centrach ŚDM, są wolontariuszami zaangażowanymi w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, jak również należy do Diecezjalnego Centrum ŚDM, tak jak Wioleta Czesak – odpowiedzialna za projekt Bilet Dla Brata.

Więcej informacji o KSM: www.katowice.ksm.org.pl i www.facebook.com/ksmarchidiecezjikatowickiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *