Światowe Dni Młodzieży zapukały do śląskich domów. Katowicka Góra Karmel, częstochowska Kana, gliwickie Tarszisz, sosnowiecki Getsemani i bielsko-żywiecka Góra Błogosławieństw to nazwy biblijne jakie na czas Dni w Diecezji przyjęły śląskie diecezje. Ponad 25 tys. pielgrzymów przeżyło tydzień bezpośredniego przygotowania do wydarzeń centralnych w Krakowie właśnie w województwie śląskim. Z tej okazji powstała Kronika Światowych Dni Młodzieży województwa śląskiego, czyli album upamiętniający te wydarzenia.

Pierwsza część albumu to zbiór zdjęć z wydarzeń Dni w Diecezji, które miały miejsce w śląskich diecezjach w dniach od 20 do 25 lipca 2016 r. oraz wizyty Ojca Świętego w Częstochowie.

Druga część tego albumu stanowi zbiór zdjęć z wydarzeń centralnych Światowych Dni Młodzieży, który miał miejsce od 25 do 31 lipca 2016 r. Niektóre z tych wydarzeń miały miejsce w województwie śląskim – w Mysłowicach.

Kronika Światowych Dni Młodzieży województwa śląskiego to wspomnienie tego, co stało się naszym udziałem. To świadectwo ciekawych dni, w których potwierdziliśmy słowa dobrze wszystkim znane: „Gość w dom – Bóg w dom”.

Album do nabycia w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej w Katowicach i w Centrum Młodzieży i Ewangelizacji znajdującym się przy kościele mariackim w Katowicach, Pl. Emila Szramka 4.

Kronika Światowych Dni Młodzieży województwa śląskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *