Spotkanie, które odbyło się w kościele Mariackim w Katowicach było drugim z cyklu spotkań poruszających tematykę Światowych Dni Młodzieży 2016. Podczas Eucharystii mieliśmy okazję posłuchać jak ważne jest życie w pokoju, opanowaniu. Życie, które wypełnione jest cierpliwością i uprzejmością, może poprowadzić nas do Królestwa Bożego. Natomiast istotą kazania stał się fakt odkrywania radości z bycia z Jezusem. To, do czego powinniśmy nieustannie dążyć, jest prawdziwe miłowanie Boga i bliźniego!

Po zakończeniu Mszy konferencję wygłosił Ks. Krzysztof Biela. Jej tematem stała się pokora. Był to świetny wykład o tym co trapi wielu młodych, wciąż poznających świat ludzi. Ksiądz zwrócił uwagę na problem „maski”, która sprawia, że stajemy się kimś innym. Taka postawa wiele ułatwia, niestety nie pomaga nam zaakceptować naszych wad. Słysząc komplement, nie umiemy go przyjąć, nieustannie patrząc na to co wciąż niepożądane. Dla wolontariuszy nieustanna praca nad sobą jest konieczna, nie oznacza to jednak, że nie powinnyśmy doceniać daru pokory, którą ofiaruje nam Bóg. Jezus, który zawsze był sobą, wzywa nas do siebie, byśmy poszli w Jego ślady i zrzucili maskę, która tylko zawadza. Przecież nie jest nam potrzebna, bez niej jesteśmy milion razy piękniejsi!

Kolejnym punktem programu była adoracja, podczas której za wstawiennictwem Maryi modliliśmy się rozważając tajemnice Różańca Świętego.

Następnie udaliśmy się do Centrum Młodzieży i Ewangelizacji Archidiecezji Katowickiej, by poświęcić trochę czasu na pobudzenie naszej kreatywności. Tam odbyła się gorąca dyskusja na temat zareklamowania ŚDM wśród ludzi, którzy jeszcze o nich nie słyszeli. Podzieliśmy się na grupy i rozpoczęliśmy burzę mózgów. Rezultat był imponujący! Zebraliśmy mnóstwo ciekawych pomysłów, które będziemy w najbliższym czasie realizować.

Na zakończenie odbył się Apel Jasnogórski wraz z dodatkową modlitwą w intencji ŚDM.

Galeria zdjęć ze spotkania dostępna jest tutaj: Spotkanie młodzieży Archidiecezji Katowickiej w drodze na ŚDM2016 – październik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *