Jak co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny, zgromadzimy się na skrzyżowaniach ulic w różnych częściach świata, prosząc o Miłosierdzie Boże dla nas i świata całego. W minionym 2014 roku zgromadziliśmy się w ponad 300 miastach w Polsce i kilkudziesięciu na całym świecie. Z roku na rok przybywa nas. Nie wiemy, ile czasu trzeba, by koronka ogarnęła cały świat, ale wiemy, że musimy stawić się tego dnia, by modlić się i zapraszać do modlitwy innych.

Od roku jednoczy się z nami i błogosławi nam w modlitwie papież Franciszek, którego także tym razem pokornie prosimy o błogosławieństwo i zjednoczenie z nami na tej wspólnej modlitwie.

Zapraszamy wszystkich na to wydarzenie do Katowic w dniu 28 września br. przed Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego znajdujący się na rynku, o godzinie 15:00.

Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. Niech przez chwilę ucichnie zgiełk, by mógł być słyszalny święty szept koronki proszącej Pana Boga o wierność Jego Ewangelii, o pokój na ziemi, za prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców, o przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga , za obrady Synodu Biskupów, jak również w intencjach ważnych dla społeczności, w której żyjemy.

Więcej informacji na temat inicjatywy: Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *