Na czas Dni w Diecezji Komunikacyjny Związek Komunalny GOP przygotował specjalną ofertę dla pielgrzymów, którzy przybędą do miast aglomeracji z całego świata – bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.

Dla wszystkich uczestników Światowych Dni Młodzieży od 20 lipca do 1 sierpnia br. przejazdy autobusami i tramwajami sieci KZK GOP są bezpłatne. Dokumentem uprawniającym do odbywania darmowych przejazdów będzie identyfikator wydawany przez Diecezjalne Centrum ŚDM Archidiecezji Katowickiej. Identyfikator otrzymają wszyscy pielgrzymi oraz 10 wolontariuszy z Parafialnego Centrum ŚDM przyjmującego gości zagranicznych.

Dodatkowe linie autobusowe (23 lipca) – spotkanie na Górze Karmel

Aby ułatwić dojazd na odbywające się uroczystości, zostanie uruchomiona dodatkowa komunikacja. Największa impreza związana z obchodami ŚDM w ramach Dni w Diecezji odbędzie się 23 lipca (sobota) na katowickim lotnisku Muchowiec. Na ten dzień utworzone zostaną specjalne, bezpłatne dla wszystkich pasażerów, linie autobusowe, oznaczone symbolami: S1, S2, S3, obsługiwane przez ponad 20 autobusów przegubowych.

Linia S1 kursować będzie w Katowicach między dzielnicami: Panewnikami, Ligotą, Brynowem (przystanek „Katowice Francuska WORD”) i centrum Katowic (przystanek Katowice Mickiewicza).

Linia S2 kursować będzie w Katowicach na trasie od centrum (zatrzymywać się będzie na przystankach: Katowice Aleja Korfantego, Katowice Mickiewicza, Katowice Dworzec – stanowisko nr 5) do lotniska Muchowiec (przystanek „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy”).

Linia S3 kursować będzie od Mysłowic przez katowicką dzielnicę Giszowiec do lotniska Muchowiec (przystanek „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy”).

W tym dniu wprowadzone zostaną również zmiany tras przejazdu dla linii autobusowych numer 12 i 920. Dodatkowo, dla większości kursów autobusów i tramwajów wprowadzona zostanie obsługa taborem o zwiększonej pojemności.

Specjalne linie w Mysłowicach (25-31.07)

Od 25 lipca do 31 lipca specjalne linie uruchomione zostaną również w Mysłowicach. Oznaczone zostaną jako ŚDM-7 i ŚDM-8. Zapewnią one przejazd pielgrzymom uczestniczącym w imprezach organizowanych na terenie tego miasta.

Linia ŚDM-7 kursować będzie w Mysłowicach na trasie: od dzielnicy Wesoła przez Larysz, Morgi, Brzezinkę, Brzęczkowice, centrum (przystanek Dworzec PKP), Janów do dzielnicy Bończyk (przystanek Bończyk MOSiR, utworzony przy hali sportowej).

Linia ŚDM-8 kursować będzie od dzielnicy Kosztowy przez Brzezinkę, Brzęczkowice, centrum (przystanek Dworzec PKP) do dzielnicy Bończyk (przystanek Bończyk MOSiR, utworzony przy hali sportowej).

28 lipca papież Franciszek odwiedzi Częstochowę. W związku z tym wydarzeniem autobusowa komunikacja nocna umożliwiająca dojazd do dworców kolejowych, realizująca kursy ze środy na czwartek, obsługiwana będzie taborem o zwiększonej pojemności.

Mapy przedstawiające trasy przejazdu poszczególnych linii specjalnych można pobrać stąd: Mapka KZK GOP na ŚDM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *