Księża oraz młodzi świeccy z całej Polski spotkali się w Drohiczynie na Podlasiu, na corocznym, XIV już Krajowym Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Spotkanie było ukierunkowane na przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Panamie i uczestniczyli w nim również reprezentanci z Katowic.

Tegoroczne Forum było obfite w doświadczenia przywiezione przez młodzież z całej Polski, która współtworzyła wydarzenia sprzed pół roku, kiedy Polska gościła zagranicznych pielgrzymów z całego świata. Młodzi obecni na Forum podawali konkretne przykłady działań w swoich diecezjach w trakcie oraz po ŚDM. Swoim doświadczeniem dzieliła się również Archidiecezja Katowicka.

Zespół Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM zaprezentował kilka inicjatyw, które pomogą młodym Polakom dobrze przygotować się do Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Jedną z takich inicjatyw jest wspólna modlitwa podejmowana w całej Polsce 22 dnia każdego miesiąca przez kolejne najbliższe dwa lata.

Podczas spotkania przedstawiono również najważniejsze informacje dotyczące wyjazdu do Panamy w 2019 r. Kilka diecezji zgłosiło orientacyjną liczbę pielgrzymów, którzy za dwa lata polecą do Ameryki Łacińskiej. Katowice zadeklarowały na ten moment liczbę 100 uczestników, którzy zgłaszać się będą na wyjazd poprzez Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Katowickiej.

Organizatorami XIV Forum Duszpasterstwa Młodzieży byli przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży bp Marek Solarczyk oraz zespół Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Całości wydarzenia przyglądał się ks. Joao Chagas, dyrektor Biura ds. Młodzieży watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Kolejne spotkanie odbędzie się od 2 do 4 lutego 2018 r. w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *