Takiej inicjatywy jeszcze nie było! Młodzi ludzie ze Śląska zorganizowali flash moba w centrum Katowic promując w ten sposób Światowe Dni Młodzieży, jednocześnie dając świadectwo swojej wiary.

Grupa młodych ludzi niemogących doczekać się spotkania z papieżem Franciszkiem zebrała się w chłodny, zimowy wieczór na Placu Szewczyka w Katowicach, aby przeprowadzić akcję ewangelizacyjną w pełnym zabieganych ludzi centrum handlowym oraz na dworcu kolejowym.

– Plan był prosty. Spotykamy się w piątek 22 stycznia i od 19:00 do 19:15 na ławkach w Galerii Katowickiej pleciemy różańce z przygotowanych wcześniej sznurków w barwach logo ŚDM – nasz prezent dla pielgrzymów, którzy przyjadą do archidiecezji katowickiej. Oczywiście moglibyśmy robić to w tym czasie w domu, ale mieliśmy szczególny cel. Przechodzący obok nas ludzie z zaciekawieniem zerkali, co robimy. Była to świetna okazja, by opowiedzieć im o idei Światowych Dni Młodzieży – wydarzeniu, o którym nie wszyscy jeszcze wiedzą, a na które przyjedzie przecież więcej ludzi niż na EURO 2012 – tłumaczy Bartosz Kajdan, inicjator akcji.

Po kwadransie od rozpoczęcia akcji, uczestnicy wydarzenia przeszli przed główne wejście do Galerii Katowickiej. Wymachując flagami z logo ŚDM oraz trzymając napis „ZAPRASZAMY NA ŚDM” odśpiewali hymn Światowych Dni Młodzieży – „Błogosławieni miłosierni”.

– Reakcja ludzi bywała różna. Od zupełnej ignorancji po zatrzymanie i zaciekawienie się tym, co robimy. Niektórzy nawet nagrywali nas smartfonami i robili nam zdjęcia. Bardzo nas to ucieszyło i dało nadzieję, że przesłanie Flash mobu i zaproszenie na Światowe Dni Młodzieży dotrze do szerszej grupy ludzi – mówi Agnieszka Talik, współorganizator akcji.

W ciągu kilku dni udało się zebrać grupę kilkudziesięciu ludzi, którzy w piątkowy wieczór znaleźli czas i chęci, by „zrobić katowicki raban ewangelizacyjny”, o który prosił papież Franciszek w Rio de Janeiro. Całe wydarzenie zostało uwiecznione w postaci nagrania wideo, które w najbliższym czasie ma pojawić się w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *