Już tylko kilka dni pozostało do naszego tradycyjnego spotkania w trzecią środę miesiąca. Tym razem nieco odbiegniemy od zwyczajowego zjazdu w Kościele Mariackim i udamy się na wyjazdową ekspedycję do Czernej, gdzie duchowość karmelu przybliżą nam karmelici.

Na rzecz przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży cała Polska zmieni się w mapę biblijnego świata. Archidiecezja katowicka stanie się Górą Karmel, czyli starotestamentowym, urodzajnym terenem uprzywilejowanym bezpośrednim kontaktem z Bogiem. Nie ma lepszego miejsca na zgłębienie tajemnicy tej misji jak Zakon Braci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Wizyta w Czernej będzie doskonałą okazją do zgłębienia myśli karmelitańskiej, czyli połączenia ascezy z mistyką, kształtowanego przez tak wybitnych świętych jak św. Teresa od Jezusa, św. Jan od Krzyża czy św. Teresa od Dzieciątka Jezus.

Podstawowym założeniem karmelitów jest naśladować Chrystusa. Śmiało więc można powiedzieć, że nie trzeba spełniać jakiś specjalnych warunków, by móc żyć duchowością karmelitańską i to bez konieczności zamykania się w pustelni (choć brak zasięgu w telefonie może być doskonałą namiastką mniszego życia ;-)). Każdy z nas powołany jest również do tego, by niczym prorok Eliasz na Górze Karmel głosić sceptykom wiarę w Boga, a przecież o to między innymi chodzi w Światowych Dniach Młodzieży! Wizyta w Sanktuarium będzie również okazją do przyjęcia szkaplerza.

Jeśli powyższe argumenty jeszcze nie zachęciły Was do wyjazdu to dodamy, że całość jest za darmo! Należy jednak zgłosić się błyskawicznie, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Wyruszamy w najbliższą środę (21.10) o godzinie 16.30 z Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach. Powrót planowany jest na około godzinę 21:30.

Rejestracja zakończona – brak miejsc (aktualizacja: 20.10.2015 r.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *