Po przerwie wakacyjnej powróciliśmy do ŚDM-owych spotkań w kościele Mariackim w każdą trzecią środę miesiąca. Tym razem towarzyszyło nam hasło „Dotknij z nami miłosierdzia”.

Pełni powakacyjnej energii środowe spotkanie rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej w kościele Mariackim. Byliśmy zaszczyceni mogąc gościć na niej trzech gości specjalnych prosto z Włoch. Kapłani z Apulii przebyli daleką drogę, by poznać Śląsk i ustalić szczegóły przyjazdu 50 młodych osób na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży. Ich wizyta ubogaciła przeżywanie spotkania z Panem i w serca wszystkich, którzy dopiero co zakończyli wakacje wlała nową dawkę ciepłego, śródziemnomorskiego słońca, którego w Polsce coraz mniej… Padri, siete i migliori, grazie mille!

Jezus w Centrum ŚDM

Kolejnym punktem naszego spotkania była wspólna modlitwa uwielbienia. To wyjątkowy czas, który pozwolił nam doświadczyć obecności Boga i umocnić się na kolejne tygodnie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Postanowiliśmy uroczyście, że podstawą każdego podejmowanego przez nas działania będzie Chrystus, który już zawsze będzie w centrum wszystkiego, co robimy. W końcu z nim na czele wszystko musi się udać!

Jezus w Centrum

Przedostatnim akcentem środowego wieczoru była absolutna prapremiera filmu w reżyserii Bartka i Pawła z Czerwionki. Ich relacja z Archidiecezjalnej Pielgrzymki do Częstochowy przyniosła salwy śmiechu i chwile wzruszeń i stała się doskonałą inspiracją do popielgrzymkowych wspomnień, których było tyle, że aż ciężko zliczyć!

A na koniec były już tylko plotki, ploteczki i plotunie w jak zawsze roześmianym i entuzjastycznym gronie! I ja tam byłam, colę i soczek piłam!

Jezus w Centrum ŚDM

Renata Respondek, korespondentka ŚDM DC AK

PS. A za miesiąc wyjazdowe spotkanie u karmelitów w Czernej. My już nie możemy się doczekać. Będziecie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *