Jest to historia proroka Eliasza. Proroka Jahwe, który zmagając się z własnymi wątpliwościami i rozpaczą, wyrusza do swojego króla i narodu, by przypomnieć im o Bożej miłości. Misji Eliasza towarzyszą niezwykłe znaki i cuda. Jego słowo jest jak ogień. Ogień który rozpala Izraelitów nową gorliwością wiary. Historia Eliasza to metaforyczna opowieść o ludziach, o każdym z nas w czasach wielu możliwości, różnorakich filozofii i religii, kiedy „próba wiary” wydaje się szczególnie trudna. Jednak nie jesteśmy sami. Bóg zsyła nam Ducha Świętego, który rozpala w nas ogień Bożej miłości.

Premiera przedstawienia miała miejsce w Katowicach podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży 2016. Muzykę skomponował specjalnie na ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży rybnicki kompozytor i aranżer, Piotr Kotas. W rolę proroka Eliasza wcielił się znakomity wokalista Jakub Blokesz.

Pozostałe role również przypadły w udziale artystom pochodzącym z Rybnika lub mieszkającym nieopodal. Są to Dominika Kierpiec-Kontny, Martyna Czech (wokalistka zespołu Chwila Nieuwagi), Piotr Tłustochowicz oraz Kamil Owczarek. Solistom towarzyszy na scenie Zespół Wokalny 6 na 6, zaś instrumentalnym trzonem widowiska jest zespół Chwila Nieuwagi oraz Wielka Orkiestra Symfoniczna pod batutą Piotra Kotasa. Nie zabraknie również tancerzy – Zespół Taneczny Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L.Solskiego w Krakowie i Wydziału Teatru i Tańca PWST w Bytomiu.

Autorem scenariusza jest ksiądz Wojciech Iwanecki, za reżyserię odpowiada zaś Paweł Kontny. Scenografia: Aleksander Smoliński; choreografia: Anna Kądziołka; wizualizacje: Katarzyna Jendrośka Goik To wyjątkowe widowisko muzycznoaktorskie gromadzi na scenie około 100 artystów. Premierowy spektakl zebrał mnóstwo pozytywnych opinii i recenzji prasowych. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej artystycznej i duchowej uczcie i zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Zapraszamy serdecznie do Teatru Ziemi Rybnickiej 19 kwietnia o godzinie 18.00 na rybnicką premierę musicalu. Bilety: 40 zł i 20 zł młodzież i seniorzy. Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość zamawiania biletów grupowych:
– powyżej 20 osób – 10 % zniżki
– powyżej 50 osób – 15% zniżki

Kontakt: kasa TZR , tel. 32 42 22320, kasa@tzr.rybnik.pl.

Jak Ogień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *