Pomiń zawartość →

Podsumowanie roku…

Weszliśmy w nowy Rok Pański! Rok pod znakiem Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie! Odliczamy dni do tego wielkiego wydarzenia! Już niebawem rozpocznie się peregrynacja MB Fatimskiej po miejscach przygotowań! Zanim jednak ukaże się harmonogram najbliższych wydarzeń w Duszpasterstwie Młodzieży, chcemy zerknąć wstecz i podsumować to co już za nami…

15 stycznia na Kampusie w Rybniku spotkaliśmy się, by wspólnie kolędować w ramach trasy Betlejem w Polsce.

12 lutego w gmachu Wydziału Teologicznego – Duszpasterstwo Akademickie zorganizowało Walentynkową Zabawę Studencką w stylu lat 80.

Z początkiem czerwca młodymi ludźmi wypełniły się Pola Lednickie. W lipcu tereny wokół Centrum Oblackiego w Kokotku – a to za sprawą kolejnego już Festiwalu Życia.

Siódmego września nowym duszpasterzem młodzieży w naszej Archidiecezji został ks. Łukasz Wieczorek. Wywiad znaleźć można klikając tutaj.

Młodzi wraz ze swoimi rodzicami, katechetami i kapłanami zebrali się – 15 października – w katowickiej katedrze, by przeżyć we wspólnocie wiary – Święto Bierzmowanych.

W ostatni weekend października i pierwszy weekend grudnia miały miejsce dwa turnusy #weekendmaturzystów. Pierwszy odbył się w Brennej, drugi w Częstochowie.

Od czwartku 10 listopada przez trzy kolejne dni – w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA nasi reprezentanci: Dominika Marszolik, ks. Marek Bernacki oraz ks. Łukasz Wieczorek wzięli udział w Krajowym Forum Duszpasterstwa Młodzieży.

Dziewiętnastego listopada – w samo południe – w dwóch parafiach rozpoczęliśmy obchody Światowego Dnia Młodzieży na poziomie archidiecezji. Wspomnienie na łamach „Gościa Niedzielnego” znajdziemy tu.

Siódmego grudnia spotkaliśMY się, by razem modlić się i rozmawiać o Kościele! Ludzie różnych powołań, doświadczeń i spojrzeń! To wszystko w ramach akcji: Hejka! Co tam?

Przedpołudniem dwunastego grudnia w Katowicach odbyło się spotkanie organizacyjne Festiwalu Życia, którego byliśmy gospodarzami.

W święto świętego Szczepana – w Radiu Katowice wysłuchać można było audycji ŚLADY, podczas której o Duszpasterstwie Młodzieży z ks. Łukaszem Wieczorkiem rozmawiał ks. Wojciech Iwanecki. Audycja dostępna w formie podcastu,

Dwudziestego dziewiątego grudnia, po raz kolejny uczestniczyliśmy aktywnie w Betlejem w Spodku – wpisując naszą obecność w wolontariat młodych! Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy zaangażowali się w to wielkie dzieło!

Rok zakończyliśmy 31 grudnia wspólną zabawą podczas Franciszkańskiego Sylwestra Młodych organizowanego we współpracy z FCMP Trzej Towarzysze.

Dziękujemy, że byliście z nami! Lada dzień pojawi się kalendarz najbliższych wydarzeń w Duszpasterstwie Młodzieży Archidiecezji Katowickiej. Bądźcie czujni! Trzymajcie rękę na pulsie! Będzie się działo!

zdjęcie: Obraz autorstwa stockking na Freepik

Opublikowano w Działo się

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KATOLICKA FUNDACJA MŁODZI DLA MŁODYCH
40-043 Katowice, ul. Jordana 39

ks. Bogdan Kania, moderator ds. Nowej Ewangelizacji
+48 519 546 184
fundacja@mlodzidlamlodych.pl

Numer konta bankowego:
Raiffeisen Polbank 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198

KRS 0000523967
NIP 9542750446
REGON 243671252