Pomiń zawartość →

Czego szukasz?

Czego szukasz? – z tym pytaniem zostawił uczestników grudniowego #weekendmaturzystów Arcybiskup Adrian Galbas, który zawitał do nas w sobotnie popołudnie. Przy herbacie i słodkich przekąskach był czas na rozmowy i pochylenie się nad Ewangelią według św. Jana – przywołującą powołanie pierwszych uczniów.

Tradycyjnie #weekendmaturzystów rozpoczęliśmy w piątek – kolacją. Tradycyjnie też – cały wyjazd kręcił się wokół wspólnoty, modlitwy i jedzenia! Po kolacji czas na zapoznanie i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, podczas której towarzyszyli nam klerycy Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Eucharystia oraz kopanie tuneli i szukanie złota – w karcianej wersji – zakończyły nasz pierwszy dzień.

Sobotni poranek przywitał nas śniegiem za oknem. Po śniadaniu – Msza Święta, w trakcie której dołączył do nas o. Pio – z FCMP Trzej Towarzysze. Nasz gość przybliżył obecnym w krótkiej konferencji rozwój duchowości maryjnej. Przed obiadem swoim doświadczeniem Kościoła podzielili się Zuzia i Filip. Popołudniu czekała nas wyprawa na jasnogórskie wzgórze. Modlitwa przed Obrazem, zwiedzanie bastionu św. Rocha, zachwyt nad monumentalnością bazyliki to elementy, które wypełniły spędzony tam czas. Po drodze do miejsca noclegu zawitaliśmy na jarmarku Bożonarodzeniowym. Po kolacji i nieszporach, znów udaliśmy się na Jasną Górę. Tym razem, by wziąć udział w Apelu Jasnogórskim. Wracając odwiedziliśmy jedną z sieci fastfoodów, na małe co nieco. Wszak przed nami jeszcze długa noc – spędzona na rywalizacji w państwa – miasta.

Niedzielny poranek rozpoczęliśmy – jakżeby inaczej – od jedzenia. Po śniadaniu Eucharystia, podczas której ks. Łukasz zwrócił uwagę na wartość sakramentu pokuty i pojednania. Późniejsza kawa była okazją do podsumowania spędzonego tu czasu, a ostatnim punktem był obiad, którego smak na długo zapamiętają nasze kubki smakowe – po prostu mniaaaam!

Opublikowano w Działo się

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KATOLICKA FUNDACJA MŁODZI DLA MŁODYCH
40-014 Katowice, Plac Ks. Emila Szramka 4

ks. Bogdan Kania, moderator ds. Nowej Ewangelizacji
+48 519 546 184
fundacja@mlodzidlamlodych.pl

Numer konta bankowego:
Raiffeisen Polbank 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198

KRS 0000523967
NIP 9542750446
REGON 243671252