Pomiń zawartość →

Młodzi w katedrze!

Przyszliście z dwóch kościołów stacyjnych do matki kościołów archidiecezji katowickiej. Do katedry, która jest miejscem posługi i nauczania biskupa katowickiego. Nie przyszliście sami, ale w dobrym towarzystwie. Nie tylko waszych opiekunów, ale w towarzystwie świętych i błogosławionych, którzy są patronami ŚDM w Lizbonie – mówił do nas arcybiskup Wiktor w homilii, podczas obchodów Światowego Dnia Młodzieży na poziomie diecezjalnym. To pierwszy, ważny krok w stronę Lizbony.

Światowy Dzień Młodzieży w archidiecezji katowickiej obchodziliśmy pod hasłem: Towarzysz drogi. Zgodnie z przesłaniem płynącym z orędzia Ojca Świętego Franciszka – etap drogi jaki pozostał nam jeszcze do Lizbony chcemy przemierzać wspólnie z Dziewicą z Nazaretu, która zaraz po zwiastowaniu „wstała i poszła z pośpiechem”, żeby pomóc swej kuzynce Elżbiecie.

Było więc o powołaniu, o miłości bliźniego, o świętości. Rozgrzani pyszną herbatą ruszyliśmy do katedry na czele niosąc banery, budzące spore zainteresowanie przychodniów. Daliśmy świadectwo! W katedrze poznaliśmy sylwetki wszystkich trzynastu patronów zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Wzięliśmy też udział w Eucharystii, na koniec której arcybiskup Wiktor – kapłanom odpowiedzialnym za młodzież i przygotowania do ŚDM w diecezji, przekazał figurę MB Fatimskiej. Będzie ona peregrynować po miejscach przygotowań do Lizbony. Po wspólnym zdjęciu był czas na rozmowy i świętowanie w hallu Wydziału Teologicznego.  

zdjęcia autorstwa: Pełnia Pasji – Dominik Kozok

Opublikowano w Działo się

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KATOLICKA FUNDACJA MŁODZI DLA MŁODYCH
40-043 Katowice, ul. Jordana 39

ks. Bogdan Kania, moderator ds. Nowej Ewangelizacji
+48 519 546 184
fundacja@mlodzidlamlodych.pl

Numer konta bankowego:
Raiffeisen Polbank 72 1750 0012 0000 0000 2670 3198

KRS 0000523967
NIP 9542750446
REGON 243671252